První německá zkouška úspěšně absolvována, v neděli repete

Sobotní duel s německým Nördlingenem zvládly brněnské basketbalistky i přes stále oslabenou sestavu zdárně. Zásluhou výborné první poloviny zvítězily Žabiny 83:50 a potvrdily tak svoji kolektivní převahu. V neděli mají jejich soupeřky šanci jim od 14:30 porážku oplatit.

Už s Petrou Záplatovou, ale bez kapitánky Natálie Stoupalové a nově i Adély Buřtové, nastoupily Žabiny Brno do předposledního domácího utkání přípravy. Se stále chybějícím duem rozehrávaček Elišky Hamzové a Adély Mezihorákové se tak trenéři museli spolehnout na fyzičku zbylých osmi hráček. A tu měly brněnské basketbalistky v ideální formě.

Již od úvodních minut lehce přehrávaly své německé soupeřky ve všech soubojích a první poločas tak uzavřely s vysokým náskokem 48:17. Pak přišel ze strany domácích bodový útlum. „První poločas se nám dařilo hodně útočně. Ve druhém jsme ale přestaly doskakovat a nebraly jsme soupeřky na záda. Párkrát jsme teda schytaly každá ránu a odnášíme si ze zápasu různé zranění, fyzicky jsme ale byly v pohodě a spíše to bylo o hlavě,“ popsala Aneta Kytlicová rozdílný průběh druhé dvacetiminutovky, kterou vyhrály Žabiňačky pouze o koš.

Vysoký náskok však stačil na další vítězství v přípravě, tentokrát 83:50. „Na to, že jsme hrály v osmi lidech, jsme odehrály slušný zápas. Je to dobrá příprava na sezonu, kdy držíme při sobě i v takovémto počtu a hrajeme týmově,“ dodala Kytlicová. Nedělní odvetu mají celky na programu od 14:30 hodin znovu v prostorách haly Rosničky.

Žabiny Brno vs. Eigner Angels Noerdlingen 83:50 (29:11, 48:17, 67:37)

Body: Záplatová 16, Kytlicová 16, Smutná 13, Cunane 12, Sklenářová 11, Nétková 6, Knežević 5, Čechová 4