Žabiny zakončily domácí přípravu vítězně

I druhé utkání proti německému Nördlingenu zvládly basketbalistky Žabin Brno úspěšně. Na rozdíl od sobotního duelu sice nedělní odveta přinesla daleko vyrovnanější podívanou, domácí hráčky i tak zakončily přípravu na Rosničce výhrou 80:73. Na poslední předsezonní prověrky odcestují v následujícím týdnu na turnaj do Trutnova.

Brněnské basketbalistky do nedělního zápasu sice vstoupily znovu rázně i zásluhou tříbodových střel Nikoliny Knežević, jejich německé soupeřky však na odvetu byly daleko lépe připravené. I proto byl stav po úvodní desetiminutovce nerozhodný 21:21. „Včera hrály trošku jinak, protože byly po dlouhé cestě a navíc v rotaci osmi hráček, takže byly asi i více unavené. Dnes na naši hru byly připravenější. My jsme si nedokázaly úplně vytvořit pozice, jaké jsme měly včera. A když už jsme nějaké měly, neproměnily jsme je. Měly jsme problém i na doskoku, na co se musíme více soustředit,“ přiblížila Petra Záplatová.

Hráčky Nördlingenu navíc na domácí celek tlačil i tvrdě v obraně, což přimělo Žabiňačky hodně ztrátovat. I tak z posledního domácího přípravného utkání odcházely s výhrou 80:73 v kapse. „Učíme se každým dnem sehrávat. Začleňují se nové hráčky a víc se na hřišti cítíme. Doposud jsme v přípravě ukázaly, že jsme každým zápasem o kus dál a věřím, že to bude čím dál lepší a lepší,“ dodala Záplatová.

Žabiny Brno vs. Nördlingen 80:73 (21:21, 45:39, 58:56)

Body: Knežević 23, Cunane 13, Záplatová 12, Smutná 9, Sklenářová 8, Čechová 22, Kytlicová 4, Nétková 4