Úspěšný první ročník BESU CUPu

Jak jistě víte, ve dnech 3. a 4. září proběhl mezinárodní přípravný turnaj nesoucí jméno BESU CUP a pro nás, jakožto pro pořádající klub, nemohl dopadnout lépe. 

V pátek jsme se postavili nepříjemnému soupeři z Francie, Charnay Basket Bourgogne Sud. Souboj to byl nemilosrdný, a tak to pro fanoušky byla opět po roce skvělá podívaná s ještě lepší atmosférou. Francouzský tým sice bojoval až do samotného konce, ale i přesto se nám soupeře podařilo porazit se slušným bodovým rozdílem, a to v poměru 73:56. Druhý souboj dne sehrály Piešťanské Čajky a UNI Györ. V tomto duelu si jednoznačně lépe vedl slovenský tým, který Györ porazil 66:79.

Je tedy více než jasné, kdo se následující den popral o prvenství BESU CUPu. Ve finále jsme tak vyzvali Piešťanské Čajky. Ovšem než utkání započalo, slavnostně jsme se rozloučili se dvěma našimi bývalými hráčkami – Klárou Křivánkovou a Beátou Gazda (Adamcovou), která se neloučila pouze s dresem Žabin, ale s celou profesionální  basketbalovou kariérou. Samotné utkání se ze začátku vyznačovalo velmi rychlou a dynamickou hrou. Utkání jsme zakončili vítězně za stavu 65:58.

Před pátečním utkání navíc proběhlo opékání špekáčků v restauraci Rosnička pro naše děti, jejich rodiče a  samozřejmě pro naše fanoušky. Mimo dobré občerstvení byla zajištěna i zábava. Soutěžilo se v různých disciplínách o věcné ceny či poukazy od našich partnerů (Globus, Inca Collagen, 4Comfort, Premiera Sweet, Decathlon). Večer byla grilovačka určena partnerům klubu a týmům účastnících se turnaje. 

Celý BESU CUP je u konce a my bychom ještě rádi poděkovali titulárnímu partnerovi BESU Profistav, za skvělou spolupráci.