První utkání Žabin v nové sezóně

Po menších komplikacích a odložených 3 kolech, netradičně odstartujeme první utkání sezóny až 4. kolem Renomia ŽBL. Do utkání nastoupíme proti basketbalistkám trutnovské Lokomotivy ve středu 7.10. od 18 hodin. Soupeř se momentálně může pochlubit bilancí dvou výher ze dvou odehraných utkání.

Kádr soupeře neprošel výraznějšími změnami a jádro týmu tak společně působí již třetí sezónu. Odchozí Cotton, Holubcovou a Herinkovou nahradila kanadská posila Meg Welison, která v prvním kole ŽBL v dramatické koncovce rozhodla o výhře proti favorizovanému KP Brno. Dále pak hostující Anna Hrabětová, která do Trutnova zavítala z Poděbrad.

„Čeká nás první ostrý start v ŽBL a to proti týmu Trutnova, který má zatím velmi vydařený vstup do sezony a určitě se bude chtít svézt na vítězné vlně. Naši přípravu narušila bohužel karanténa, což znamenalo více než 2 týdny bez tréninku, a tak byl v posledním týdnu náš hlavní cíl, dostat holky hlavně po fyzické stránce do takového stavu, aby vůbec byly schopné unést zápasovou zátěž. Nebudeme si lhát, jestli jsme momentálně někde na 70%, tak můžeme být rádi. Jak se to promítne do zápasu, navíc se soupeřem, hrajícím basketbal ve velmi vysokém tempu, to se uvidí až ve středu přímo na hřišti. Z pohledu už čistě basketbalového pro nás bude zásadní zpomalit přechodovou fázi soupeře, snažit se minimalizovat počet otevřených trojek ať už právě z přechodové fáze nebo postupného útoku. Z tohoto pohledu bude nutné se v obranné fázi soustředit především na Kateřinu Kozumplíkovou a Annu Rylichovou“, komentuje vstup do prvního utkání sezóny asistent trenéra Jakub Gazda.

Těšíme se, že nás podpoříte alespoň prostřednictvím sledování online přenosu na TVcom.cz, ať už z pohodlí domova, nebo z restaurace Rosnička vedle naší haly, kde se zápas bude promítat. 
Přijdete-li fandit na společné promítání, dostanete od nás permanentku na sezónu 20/21 zdarma!

Dále nabízíme pro fanoušky možnost mezi 17. a 18. hodinou v den utkání přinést na halu transparenty, vlajky a jiné předměty, které by mohly zaplnit prázdné tribuny.