První výhra 2020

První výhru v roce 2020 v Renomia ŽBL si připisujeme na naše konto, když jsme si na západě Čech poradili s chomutovskými Levharticemi 58:80.

První čtvrtinu ještě ovládly (17:13) domácí hráčky podporované bouřlivými fanoušky. Tak jako chomutovské hráčky udržely v závěru posledních minut první části náš střelecký potenciál pod pokličkou, tak jsme jim na začátku druhé desetiminutovky oplatili stejnou mincí. Západočešky neskórovaly čtyři minuty a nám se dostalo prostoru k otočení skóre. „V prvním poločase jsme měli problémy na obranném doskoku, pak jsme si ale řekli, že přitvrdíme v obraně, což jsme splnili,“ komentovala po utkání zlepšený výkon ve druhé půli kapitánka Žabin Klára Křivánková (2 b., 9 doskoků).

V poločase svítilo na tabuli skóre 27:34 a utkání o 5. místo bylo hratelné pro obě strany, druhá půle už však patřila nám. Nejprve jsme se dostali na dvouciferný náskok, a ten jsme do konce utkání zvyšovali. „Ve druhé poločase Žabiny začaly neuvěřitelně běhat do rychlých protiútoků a my jsme nebyly schopné to zastavovat. Navíc nám přestalo padat, útok budeme muset do dalších zápasů zlepšit,“ viděla příčinu neúspěchu po utkání chomutovská Eliška Žílová.

Střelecký prim hrála Michaela Vondráčková, která za 20 minut strávených na hřišti nasázela chomutovským 22 bodů. 13 bodů zapsala Petra Záplatová a 12 Michaela Vacková – obě navíc 100% za dva body.

Soupeřky se opíraly především o výkon základní pětky (lavička 11 vs. 41) – 14 bodů nastřílela Tereza Vorlová, 11 Monika Satoranská a 10 Veronika Aulichová.

Další utkání odehrajeme v úterý 7. ledna v 18:30 na Rosničce proti Slovance MB a půjde o postup do Final Four Českého poháru.