Sousedi proti sobě

Zápasový program roku 2020 začneme 3. ledna předehrávkou 13. kola, ve kterém se utkáme s Levharticemi Chomutov. Tedy se soupeřem, se kterým se shodnou bilancí šesti výher i proher sousedíme v tabulce. Vítěz utkání tak z tohoto duelu odejde jako držitel průběžné páté příčky.

Předvánoční období zakončily svěřenkyně trenéra Tomáše Eisnera úspěchy jak v Renomia ŽBL, kde zvítěily nad Strakonicemi a Slovankou, tak i ve Středoevropské lize CEWL, ve které zvládly souboj s rakouským Grazem.

Nelze navíc opomenout fakt, že druhý vzájemný souboj s Chomutovem bude o to pikantnější, že právě tento celek před nedávnem posílila bývalá rozehrávačka Žabin karolína Malečková, která za tři utkání v Renomia ŽBL stihla doručit v průměru přes 6 bodů a téměř 5 asistencí na utkání a Grazu v CEWL nasázela 12 bodů a asistovala 9x.

Povedený závěr roku za sebou máme i my, když jsme v dvojutkání s Ostravou dokázali dvakrát vyzrát a zapsat si tak body jak do Renomia ŽBL, tak do CEWL.
Utkání s Chomutoven navíc bude i první v nejvyšší české soutěži, které za nás odehraje Kateřina Galíčková, která si svými stabilními (a dobrými) výkony na hostování ve Strakonicích vysloužila místo v sestavě Žabin a angažmá na jihu Čech jí bylo ukončeno.

„První zápas po Vánocích bývá každý rok velmi specifický, protože všechny týmy lehce vypadnou ze zažitého tréninkového a herního tempa. Zápas tak bude hodně i o tom, kdo se s touto pauzou vypořádá lépe. Chomutov určitě není lehkým prvním soupeřem, a to hlavně s ohledem na jejich bouřlivé domácí prostředí. Navíc spolu sousedíme v tabulce, a případná výhra či prohra má tak o to vyšší cenu,“ předesílá před utkáním asistent trenéra Jakub Gazda.

Utkání můžete sledovat v pátek 3. ledna od 19:00 online.