První výhra před domácími fanoušky. Lvice poraženy.

V prvním domácím utkání jsme na Rosničce přivítali Hradecké lvice a obě strany motivované úvodními výhrami v 1. kole ŽBL očekávaly velice vyrovnané utkání.
Do utkání vstoupily lépe hráčky hostujícího celku, když si šňůrou 10 bodů v řadě vybudovaly dvě a půl minuty po začátku utkání solidní náskok. Ten se našim hráčkám povedlo snížit na rozdíl pěti bodů, to však bylo vše, co nám Lvice během první čtvrtiny dovolily. Před první přestávkou byl stav 12:23 a do druhého dějství jsme vstupovali s velkou snahou o vyrovnání.

Ve druhé čtvrtině zpět do zápasu

Druhou čtvrtinu jsme naopak začali 8 body v řadě my a snížili jsme rozdíl skóre na pouhé dva body (21:23) a začala dotahovaná stavu na remízu, což se povedlo tři minuty před koncem prvního poločasu (30:30) a do šatny jsme odcházeli se ztrátou jediného bodu (34:35).

Obrat ve 2. poločase

Skóre jsme srovnali hned v úvodu třetí čtvrtiny, kdy Justina Matuzonyté proměnila trestný hod, a následně jsme se  se soupeřkami přetahovali o vedení celou třetí třetinu. Tu jsme zakončili s převahou čtyř bodů za stavu 56:52.

Do půlky závěrečné čtvrtiny jsme si vypracovali náskok 14 bodů, a přestože se kapitánka hostů Klaudová pokusila zavelet svými čtyřmi body k obratu, Webbová a Malečková dohromady devíti proměněnými trestnými hody odmítly jakékoli výrazné snížení stavu.
Žabiny tak porazily Sokol Nilfisk Hradec Králové 77:64

Statistiky

Matuzonyté 16 b. + 14 doskoků, Webb 13 b. + 9 doskoků, Adamcová 10 b., Malečková 9 b. + 6 asist., Vacková 8 b. + 5 doskoků, Křivánková 6 b., Záplatová, Šoukalová, Dudášová po 5 bodech.

Vyjádření trenérů

Jan Bobrovský (asistent trenéra BK Žabiny Brno): „Je velkou škodou, že utkání, které bylo po našem ospalejším začátku vyrovnané, narušilo chování hradeckých fanoušků, kteří byli podporováni hradeckou střídačkou. Moc si ceníme toho, že se holky po nešťastném začátku (5:18) dostaly zpět do utkání, i když se nevyvarovaly některých zbytečných chyb při obranném doskoku a taktéž obraně hry 1 na 1. Myslím, že za velkou bojovnost a plnění taktického plánu jsme si dnes výhru jednoznačně zasloužili a o rozhodčích to skutečně nebylo.“

Romana Ptáčková (trenérka Sokol Hradec Králové): „Ne vždycky dobrý úvod znamená, že se takto bude dařit celé utkání, to je jedna věc. Teď, kde jsou příčiny. Určitě i v našem týmu, kdy jsme ztratili koncentraci, ale vrátila bych se k tomu, že domácí lavička první čtvrtinu komentovala prakticky každých 30 vteřin písknutí nebo nepísknutí rozhodčích. Byla za to potrestána ano 2 technickými chybami, ale zdá se mi, že rozhodčí markantně potom změnili měřítko pískání, možná na obě strany.
Neříkám, že to bylo tak, že pískali pro jednoho z týmů, ale začalo se pískat mnohem víc, začalo se pískat každý dotek, což si myslím, že poznamenalo víc nás. Naše pivotky vlastně všechny měly do poločasu po třech faulech a bohužel ustoupily z aktivnější obrany. Nás to vyvedlo z koncentrace, pak už jsme opravdu nepodávali dobrý výkon, odešla nám střelba a myslím, že se ztratila koncentrace tím, že zápas byl rozkouskovaný a hodně se tady dohadovalo. Je fakt, že se musíme v určité chvíli soustředit pořád dál na naše výkony a bohužel ty naše výkony šly od desíti k pěti.“