První Žabinská výhra nepadla ani v Montpellieru

Velmi nezdařilý vstup do utkání 4. kola Eurocupu stál brněnské basketbalistky šanci na letošní první výhru. Žabiny již v poločase prohrávaly na půdě francouzského BLMA vysoko 30:54. A ani druhý nádech v následující dvacetiminutovce brněnskému týmu na vítězství nestačil. Montpellier si tak svojí další výhrou pojistil první příčku ve skupině, Žabiny na premiérový triumf stále čekají.

Ani napodruhé nenašly basketbalistky brněnských Žabin cestu, jak si s dosud neporaženým francouzským BLMA poradit. Úvod utkání domácím hráčkám Montpellieru vyšel dle představ a zásluhou získaných míčů a rychlých protiútoku si rychle vytvořily dvouciferný náskok. A ten do konce poločasu navýšily na čtyřiadvacet bodů (30:54).

Ačkoliv se brněnské hráčky z kabiny o poločase vrátily se vztyčenou hlavou, zlomit rozstřílené soupeřky se jim nepovedlo. I přes vyhranou třetí a čtvrtou čtvrtinu náskok z první poloviny utkání stáhnout nedokázaly. Na půdě Francouzek tak prohrály 72:84 a svoji první výhru v letošní těžké skupině druhé nejprestižnější evropské ligy nepřipsaly.

Stěžejní byla znovu hra na obranné polovině, kterou Žabiny ne a ne letos pojmout tak, jak by si přály. „Věděly jsme, že můžeme vyhrát především dobrou obranou. Vůbec se nám však nepodařil vstup do utkání, kdy jsme sice měly několik příležitostí k zakončení, ale nedokázaly jsme je proměnit. Mrzet nás mohlo i několik nedaných šestek. Ve třetí čtvrtině jsme se dokázaly zlepšit a stáhnout jejich náskok. Bohužel vždycky, když jsme se přiblížily na dostřel, tak soupeřky dokázaly dát trojku a pohlídat si výsledek,“ zhodnotila smutně utkání kapitánka Lenka Šoukalová.

Dopilovat všechno mohou Žabiny v následujících dnech, kdy mají od soutěží volno díky reprezentační pauze. Nejbližší zápas tak sehrají doma 30. listopadu proti Chomutovu.

BLMA (Francie) vs. Žabiny Brno 84:72 (24:15, 30:15, 11:20, 19:22)

Body: Cunane 21, Holmes 14, Hamzová 10, Stoupalová 8, Záplatová 6, Knežević 5, Vacková 3, Čechová 3, Šoukalová 2, Hanušová (nenastoupila), Vondráčková (nenastoupila)