Reprezentační ohlasy Petry Záplatové

Dvoutýdenní reprezentační pauza je za námi a fanoušci mohou být spokojení – výběr trenéra Štefana Svitka obstál v obou utkáních, když v tom prvním porazil favorizované Italky  62:52 a ve druhém po velkem dramatu na domácí palubovce o bod přetlačil Rumunky.

V nominaci na obě utkání byly i dvě hráčky Žabin – Petra Záplatová nastoupila do obou, Beáta Adamcová byla na soupisce pro první zápas, do hry však nezasáhla.

„V tomto kvalifikačním oknu jsme odehráli dva naprosto odlišné zápasy. V Itálii jsme byli víceméně v roli outsidera, naopak doma s Rumunkami to měla být jasná výhra,“ komentovala po utkáních Petra Záplatová, v reprezentaci nastupující na pozici rozehrávačky, a byla ráda, že Češky oba zápasy ubojovaly, protože každý bod v kvalifikaci může být důležitý.

„První zápas byl těžší z toho pohledu, že jsme nevěděli zcela přesně, co očekávat. Italky jsou pod vedením staronového trenéra, takže tam mohla být nějaká změna hry od posledního Mistrovství Evropy, ale na druhou stranu hráčky zůstaly stejné, takže jejich kvalitu a přednosti jsme znali,“ popisuje Záplatová a dodává, že výsledek se nerodil lehce, z obou stran šlo o celkem rychlý a silový basketbal.

Proti Rumunkám hrály Češky podle Petry Záplatové od začátku do konce pomalu a nepřesně, a mohla za to nejen únava z cestování a tréninků, ale i fakt, že se hráčky přizůsobily tempu soupeřek. „Tento zápas se mi hodnotí celkem špatně. Jsem ráda za výhru, ale zároveň jsem zklamaná, že jsem týmu nemohla pomoct více. V zápase jsme udělali mnoho zbytečných chyb, které nás mohly stát vítězství. Nebýt šťastné střely Kačky Elhotové, tak bychom teď neslavili,“ uzavírá naše klíčová hráčka.