S Hradcem opět těsně

Dnešní utkání byl jeden velký boj, který nabídnul netradičně vysoké skóre. I přesto, že jsme se dokázali vrátit zpět do hry, nepovedlo se nám koncovku dovést až do vítězného konce. Na domácím hřišti tak prohráváme 94:96.

Začátek utkání připomínal poslední souboj na hradeckém hřišti. Hra se prolínala z jedné strany na druhou a skóre se stále dorovnávalo. V polovině čtvrtiny však přišla proměněná trojka Matuškové. Ta odstartovala vyšší bodový náskok hradeckých lvic. Kapitánka Klára Křivánková následně vrátila svůj tým do hry, když proměnila 3 nájezdy za sebou. První herní část byla ukončena skoro vyrovnaně 24:26.

Ve druhé čtvrtině nám skóre zase trochu uteklo. Ve druhé minutě se však bodový propad opět přiblížil, když Míša Vondráčková proměnila trojku. Poté však přišla zhruba minuta a půl, kdy se nám nedařilo žádnou ze střel protlačit až do koše, ale za to hradecké lvice proměňovaly jednu střelu za druhou. Tento bodový půst opět rozsekla Klára Křivánková, ale to jsme již za lvicemi zaostávali o 11 bodů. Prostřednictvím kolektivní hry jsme se opět dokázali bodově přiblížit, ale bohužel jsme nepokryli střely za 3 body a první poločas tak skončil v poměru 48:55.

Po poločase jsme se snažili dostat zpět do hry a obstřelovat oblouk za 3 body. To se nám však příliš nedařilo. Dokonce jsme se propadli na bodový rozdíl 17bodů. Tato nepovedená čtvrtina skončila 66:83 ve prospěch soupeře.

Ale to bychom nebyli my, kdybychom z koncovky neudělali drama. Scénář tohoto dramatu napsala Kopecká společně s Vackovou, kdy dohromady proměnily čtyři střely za 3 body. Hradecké skóre se na světelné tabuli pohnulo až na začátku šesté minuty. Poté přišel další bezmála dvou a půl minutový výpadek soupeřovi úspěšnosti. Díky tomu se nám povedlo snížit bodový rozdíl na pouhé tři body. Následovalo další přelívání hry a připisování bodů na obou stranách. Minutu před koncem Míša Vacková po proměněném trestném hodu dorovnala na 91:91. Dvacet šest vteřin do konce Míša Vondráčková svojí střelou zpoza velkého oblouku dorovnala rozdíl tří bodů na 94:94. Bohužel však po obou proměněných trestných hodech Čuperkové jsme již nezvládli v časovém presu skóre změnit a podlehli jsme tak lvicím 94:96.

Nejlepší hráčkou utkání v bílém dresu dnes byla Klára Křivánková (19 b.)Míšou Vackovou v zádech (18 b). Nenechala se zahanbit ani VondráčkováŠoukalovou (15 b.) a pomyslnou hranici 11bodů překročila oslavenkyně Beáta Adamcová. Na straně Hradce to byla jednoznačně Effangová (29 b.), Čuperková (18 b.) a Matušková se svojí 100% střelbou za 3body a 14body celkem.

Jakub Gazda, asistent trenéra BK Žabiny Brno: „Prvně gratulace soupeři k vítězství. My jsme si dnes ten zápas jednoznačně prohráli v obranné fázi. Dostat v domácí hale 96 bodů, ať už je to od Hradce, který je útočně velmi potentní, je strašně moc a těžko se s tím vyhrává. My jsme v prvních 35 minutách prohrávali všechny osobní souboje, ať už souboje na míči, 1 na 1, nebo u souboje na obranným doskoku. Ve chvíli, kdy jsme si tyhle činnosti nějakým způsobem plnili, tak jsme se vždycky byli schopni vrátit do zápasu. Ať už to byl comeback ve třetí čvrtině nebo velký comeback ve čtvrté čtvrtině. Bohužel pak přišly chyby v koncovce. Ale jak říkám, ten zápas jsme si prohráli v prvních 35 minutách, ne v koncovce. Takže ještě jednou gratuluji soupeři.“

Romana Ptáčková, trenéra Sokol Hradec Králové: „Tak jak už to tak bývá, tak byl to dnes velmi ofenzivní zápas s Žabinami, kdy jsme hned v prvním poločase vévodili útok nad obranou. Pro nás to vypadalo, že máme ten zápas ze 3/4 pod kontrolou. Ve čtvrté čtvrtině, bych řekla, že soupeř zagresivnil obranu a my jsme se začali dopouštět více ztrát. V té chvíli nás moc nepodržely trestné hody, kdy jsme nedali 3 nebo 4 trestné hody za sebou. Žabiny v té chvíli uplatnily jednu ze svých zbraní, což je rychlá střela z dlouhé vzdálenosti. Začalo jim to padat a málem jsme to utkání nemuseli vyhrát.“