S rokem 2022 se rozloučíme na Královce

Poslední duel tohoto kalendářního roku Žabiny sehrají s dalším soupeřem nejvyšší kvality. Po dvoukole domácích utkání v Eurocupu zavítají v ŽBL v neděli 18. prosince na půdu Euroligového celku ZVVZ USK Praha. A brněnské basketbalistky věří, že s aktuální formou jsou Pražačkám vhodnou konkurencí.

Žabiny se poslední zápasy projevují dravou rychlou hrou a konečně potvrzují svůj týmový potenciál. Na závěr Eucupu si vysloužily výborné výsledky v podobě domácí výhry nad San Sebastianem (79:71) a těsné prohry s vedoucím celkem francouzské ligy z Lyonu (77:83). V české nejvyšší soutěži si naopak bezproblémově poradily se silnými soupeřkami z Hradce Králové (77:56) i Chomutova (89:56). Závěrečnou tečkou letošního roku jim bude duel s ZVVZ USK Praha v rámci 12. kola Chance ženské basketbalové ligy.

Ten brněnské basketbalistky odehrají poslední adventní neděli od 17 hodin na pražské hale Královka. A i když s mistryněmi letos již jedenkrát doma prohrály (54:82), věří, že s podobným nasazením jako v přechozích utkání dokáží s Pražačkami držet krok. „Očekáváme samozřejmě těžký souboj. S momentální formou si ale myslím, že můžeme USK určitě zaskočit a odehrát tak dobrý zápas,“ prozradila Natálie Stoupalová.

Kdy, když ne teď?

Žabiny mají zároveň poslední šanci jak zhatit USK jejich útok na brněnský rekord. Pražačky aktuálně vyhrály 253 zápasů v řadě, tedy o pouhé 3 výhry zaostávají za úřadujícími rekordmankami z Žabin. Pokud si brněnský celek tento triumf chce uchovat, musí v neděli šokovat. Do karet by jim mohla hrát i nejasná situace ohledně rozehrávačky Teji Oblak a křídelnice Valériane Vukosavljevič z hostujícího týmu.

Jak se podaří rozloučit Žabinám s letošním rokem, můžete sledovat přímo z hlediště haly Královka v Praze, anebo online přes TVcom. Utkání startuje v 17 hodin.