Semifinále CEWL vítězně pro Čajky a Lvice

Víkendový program finálového turnaje Středoevropského poháru CEWL začal dobotními semifinálovými zápasy. V tom prvním jsme se střetli se slovenskými Piešťanskými Čajkami, kterým jsme podlehli po vyrovnaném boji 60:67. Druhé utkání pak patřilo Hradeckým lvicím, které z palubovky vyprovodily Young Angles Košice s výsledkem 90:62. Žabiny vs. Čajky
V utkání proti Čajkám rychle otevřela skóre hostující Dominika Deptová a pak se dvě a půl minuty při přehlídce nevyužitých šancí čekalo na koš ze hry. Slovenky měly téměř celou první čtvrtinu mírně navrch, dokud nepřišlo 5 bodů Zohnové a tříbodová střelba Michaely Vackové, která srovnala stav na 14:14. Od té chvíle se skóre tahalo téměř do konce poločasu, když dvě a půl minuty před odchodem do šaten byl stav 28:28.

Závěr druhé desetiminutovky ale vyšel lépe Piešťanům, které odcházely ze hřiště s pětibodovou převahou (30:35). Ve třetí části hry se Slovenky poprvé dostaly do dvouciferného vedení (35:46), čtvrtý faul navíc zaznamenala Petra Záplatová a Michaela Vacková si zranila kotník.

Úvod závedečného dějství se nesl ve znamení dřiny stahování skóre, což se dařilo i díky pětibodovým minisériím Dudášové (45:53), Zohnové (54:57) a Malečkové (60:61). Pak už ale bodovaly jen Čajky a ustálily konečné skóre na 60:67.

Nejlepší střelecký zápis zaznamenala Justina Matuzonyté s 15 body, 11 přidala Karolína Malečková a 10 Kateřina Zohnová.  Při absenci Marques Webb, kterou do hry stále nepustila zraněná noha, dominovala na doskoku Michaela Vacková s 12 doskočenými míči.

Čajky bodově táhla Američanka Janee Thompson s 18 body, které sekundovala trojice 9bodových hráček Deptová, Jakubcová a nejnovější (navíc staronová, za Čajky hrála už v sezóně 2015/16) americká posila Monica Engelman.

Lvice vs. Angels

Ve druhém semifinále se utkal Sokol Nilfisk Hradec Králové s druhém ze slvoenských celků – Young Angels Košice. Hradecké lvice šly do utkání jako favoritky a nepřipustily žádné překvapení. Od počátku zápasu postupně získávaly náskok, a jestliže poločasové skóre 50:39 ještě dávalo Košicím šanci na návrat do zápasu, nepovedná třetí desetiminutovka jim ji definitivně vzala. Prohrály ji poměrem 26:6, a i když čtvrtou část hry jako jedinou v utkání vyhrály, úprava skóre byla spíše jen kosmetická. Lvice porazily Angels 90:62.

Ke hradeckým 90 bodům přespěla největší měrou Kristýna Minarovičová, autorka 21 bodů, 16 bodů přidala Klára Marečková a 14 kapitánka Lvic Andrea Klaudová. Na straně Košic se na dvouciferný zápis dostala jen s 10 body Dominika Drobná, druhá nejlepší střelkyně Samantha Logic zapsala 9 bodů.

Z těchto výsledků je tedy patrné, že dvojicí pro nedělní souboj o 3. místo (od 15:00) jsou Žabiny a Young Angels Košice a do finále o nejcennější kov (od 18:00) se probojoval Sokol Hradec Králové a Piešťanské Čajky.