Semifinále pro nás končí

Dneškem pro nás semifinále končí. I přes skvělý výkon celého týmu jsme nedokázaly lvice přemoci a v koncovce jsme tak podlehli 66:71

V dnešním utkání pozici hlavního trenéra netradičně zaujal Jakub Gazda. Přesto, že Viktor Pruša měl včera negativní test na COVID-19, dnes se celý den necítil dobře, a tak se vedení dohodlo, že z bezpečnostních důvodů pozici hlavního trenéra zastoupí Gazda.

Do samotného utkání jsme opět nevstoupili nejlépe. Devítibodovou šňůru Hradce přerušil až Gazdův time out, po kterém se podařilo skórovat Stoupalové. Hra však byla velice rychlá na obou stranách, a tak se nám zadařilo i několik rychlých protiútoků. První čtvrtinu jsme tak zakončili s rozdílem pouhých čtyř bodů (16:20).

Druhá desetiminutovka se nám povedla o poznání lépe. Již po třech minutách bylo skóre vyrovnané 25:25. Po chvíli nás Stoupalová v tomto utkání poprvé poslala do vedení, které pojistila Vacková svojí střelou zpoza trojkového oblouku. Skvělá spolupráce a rychlé protiútoky, to byla v druhé půlce této části naše síla. Poté jsme se však v útočné fázi odmlčeli bezmála na 4 minuty, a lvice tak rozdíl opět snížily 36:35.

Po poločasové pauze si vzala slovo Stoupalová a rychlými pěti body potvrdila vedení. Marečková se však na druhé straně nenechala zahanbit a skóre opět dorovnala. Poměrně dlouho jsme hráli za vyrovnaného stavu. Tentokrát to byla Vacková, kdo nás trojkou poslal do vedení. Naše obrana však oproti té hradecké byla poměrně otevřená, a tak si lvice nabíhaly do vymezeného území, odkud již vhazovaly jednoduché koše. Na konci čtvrtiny si lvice udržely čtyřbodový náskok.

V poslední desetiminutovce bylo vidět, že sil již příliš mnoho nezbývá. Vacková skóre poslední části otevřela jak jinak než vkusnou trojkou. Adamcová následně zajistila další body, které nás na okamžik poslaly do vedení. To však zatrhla Čuperková a svojí trojkou vyrovnala na 60:60. V tu chvíli lvice přebraly otěže a šly si těžce za vítězstvím. My jsme se sice z posledních sil dokázaly vrátit zpět do hry, kdy světelná tabule ukazovala rozdíl pouhé dva body, ale koncovku jsme již nedokázali dotáhnout a lvice tak zvítězily 66:71.

Stoupalová semifinálové utkání zakončila se 17body a v patách jí byla Adamcová (12b.). Nejužitečnější hráčkou utkání se však stala lvice Marečková s 21 body a 12doskoky.

Romana Ptáčková, trenérka Sokol Hradec Králové: „V první řadě bych chtěla říct, že jsme opravdu šťastní, že tato série končí, protože ty zápasy byly opravdu hrané na 100% na obou stranách a všechny hráčky daly to, co mohly. A stálo to určitě i soupeře, ne jen nás, mnoho sil a 5. utkání už by bylo hodně o morálu. Dnešní utkání bylo nejméně pěkné z těch všech utkání. My jsme nebyli v komfortní zóně v útočné aktivitě, padalo nám to asi nejméně ze všech utkání. Takže dnes bych k tomu chtěla jen říci, že to byl tvrdě vybojovaný zápas“.

Jakub Gazda, asistent trenéra BK Žabiny Brno:
 „My jsme si před zápasem řekli, že buďto se potkáme na kruhu, že jedeme v sobotu hrát o finále a nebo s tím, že jsme do toho dali naprosté maximum a prali jsme se o tom, abychom si ten 5. zápas vynutili. Klobouk dolů před holkami, že ten výkon byl velmi slušný. Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce. Hradec je dlouhodobě velmi dobrý tým, špička ligy, těžký soupeř. Takže nezbývá než pogratulovat Hradci, popřát mu hodně štěstí ve finále a začít se připravovat na sérii o bronz“.