Slovanka se s Žabinami držela do poločasu, pak padla

Celou první polovinu držely basketbalistky Slovanky krok s domácími Žabinami. Ve třetí čtvrtině se jim favoritky duelu však bodově odpoutaly a nakonec vyhrály rozdílem sedmnácti bodů (94:77). Za středeční zápas ženské nejvyšší ligy si tak připisují další body.

Stejně jak Žabiny v neděli skončily se Strakonicemi, tak začaly ve středu proti Slovance. Celoplošnou obranou chtěly své soupeřky zahnat do úzkých. I proto trenér Viktor Pruša na hřiště v první čtvrtině vypustil hned deset svých hráček. Basketbalistky Slovanky však svojí rychlou rozehrávkou na útočnou polovinu přecházely více méně bezproblémově. Dvojice Ondroušková – Brejchová navíc svými dohromady dvaceti body držely svůj tým na dosah brněnského celku. O poločasu do šaten hráčky odcházely za stavu 45:40.

Do druhé části doslova vletěly lépe domácí hráčky. Po dvou trojkách Petry Záplatové přidala tříbodovou střelu i Lenka Šoukalová a Žabiny odskočily na rozdíl 14 bodů. Hostující trenérka Marcela Krämer zareagovala oddychovým časem. Jejím svěřenkyním však nové pokyny pomohly jen na chvíli. Žabiny koš po koši navyšovaly svůj náskok. Nakonec domácí hráčky vyhrály nad Slovankou 94:77.

Připisují si tak čtvrté pocovidové vítězství v řadě. Dle slov hlavního kouče Pruši povinné. „Zápas se ale nevyvíjel vůbec v některých fázích podle toho, že by to tak mělo vypadat. Nakonec jsme sice vyhráli, ale měli jsme tam zase nahoru dolu situace, kdy jsme hráli chvílemi ve velké pohodě, potom přišel naprostý útlum. Ve finále jsme dali devadesát čtyři bodů, což je útočný potenciál. I devětadvacet asistencí a devatenáct útočných doskoků jsou dobrý věci,“ okomentoval. Vytknul ale mezery v obraně.

Hostující koučka před svými svěřenkyněmi naopak smekla. „Přišly jsme jako osm statečných a jsem spokojena za to, že podávaly výkon, jaký si představuju. Nasazení v útoku i obraně a hlavně to, co trénujeme,“ řekla Krämer.

Žabiny Brno vs. Slovanka 94:77 (20:17, 25:23, 22:19, 27:18)

Body: Grigalauskyté 20, Šoukalová 15, Záplatová 15, Holmes 12, Stoupalová 10, Jurčenková 10, Vondráčková 10, Kopecká 2, Beránková 0, Buřtová 0, Mezihoráková 0