Ve středu přijedou hráčky Slovanky

Jeden třízápasový týden Žabiny mají za sebou, druhý odstartují ve středu 9. února. Tentokrát na Rosničku přijede celek z Mladé Boleslavi – Slovanka. Brněnské basketbalistky se Středočeškami porovnaly síly koncem září, kdy soupeřky na venkovním utkání porazily 50:69. O podobný výsledek se pokusí od 17:45 na Rosničce.

Sérii zápasů ob den Žabiny zakončily třemi výhrami. Ve čtvrtfinále Českého poháru po dramatickém průběhu zvítězily nad BLK Slavia Praha 80:71, naopak jednoznačně převálcovaly soupeřky z SBŠ Ostrava (85:52) a BK Strakonic (109:45) v nejvyšší ženské lize. V následujícím týdnu je čeká další porce trojutkání. To první sehrají doma ve středu 9. února od 17:45 proti Slovance.

Se soupeřkami z Mladé Boleslavi porovnaly síly začátkem sezony, když si domů přivezly výhru o 19 bodů. Ve vyrovnaném souboji o výsledku rozhodla až poslední čtvrtina, kdy důležitou roli sehrála podkošová hráčka Anna Jurčenková. „Máme teď náročný program a hodně zápasů. Musíme se soustředit na každý z nich. Zároveň jsme rádi, že jsme konečně zdravotně v pořádku a můžeme dohnat všechny resty,“ prozradila situaci v kabině.

Po středečním utkání hráčky odjedou hned následující den do Trutnova. Na další ligový zápas zavítají v neděli na pražskou Slavii. Duel se Slovankou můžete sledovat živě v prostorách Rosičcky anebo online na kanálu TVcom. Začíná se v 17:45 hodin.