Slovanka v Brně vzdorovala tři čtvrtiny

Nerady budou na úvodní minuty utkání vzpomínat hráčky Brna. Ostatně střelecky to moc plodná čtvrtina nebyla. První body vstřelil IMOS až v páté minutě. To Slovanka nezahálela od začátku, postupně dokázala natáhnout náskok na sedm bodů.

Ale po stavu 4:11 se dostaly ke slovu také Brňanky, které v závěru čtvrtiny dokázaly ještě upravit skóre na 8:13. Vážnější zvrat nenastal ani v druhém období, které však skončilo vyrovnaně. Michaela Stejskalová dotáhla soupeře a Jenna Smith poslala dokonce Brno do bodového vedení, které se nakonec stalo i poločasovým skóre 25:24.

Třetí dějství  ze strany Slovanky opět bylo ve znamení snahy o co nejlepší obranu, padlo však nejvíce bodů za celý zápas – 42 za čtvrtinu.

Závěr zápasu pak patřil IMOSu. Svěřenkyně Jana Bobrovského dovolily Slovance pouze osm bodů a samy hostům naložily bodů 27. Velmi povedené utkání předvedla Michaela Stejskalová, která proměnila 21 bodů. O jeden méně vstřelila Ivana Jalčová, která ještě byla velmi pracovitá a doskočila 10 míčů, čímž si odnáší z utkání double-double, první v dresu Brna po svém návratu.

BK IMOS Brno – Slovanka MB 72:54 (8:13, 17:11, 20:22, 27:8)

Body Brno: Stejskalová 21, Jalčová 20, Smith 16

Body Slovanka: Adamsová 17, Minarovičová 14, Pelanderová 7.