Z posledního venkovního utkání veze IMOS neradostný výsledek

Vstup do utkání v Salamance byl velmi povedený, slovy trenéra doposud nejlepší výkon v Eurolize. Po prvních deseti minutách hry vedly hráčky IMOSu 15:21. Udržet tempo s druhým nejlepším týmem ve skupině se nepodařilo a po výpadku ve třetím období si ze Španělska vezou hráčky Brna 42:73.

To, že Brno v Salamance vyhraje nedoufal před utkáním nikdo. Razanci, kterou Brňanky vstoupily do utkání ale zaskočilo i domácí hráčky. Po koších Smith, Jalčové a Stejskalové Brno vedlo dokonce 7:14, a toto trio také udrželo tempo i nadále a zakončilo čtvrtinu za stavu 15:21.

Trenér domácích však tým dokázal uklidnit a ve druhé čtvrtine výrazně zlepšila Salamanca obranu a prosazování bylo znatelčně horší. Střelecky tak Salamanka předčila Brno a oba týmy šly do kabin za stavu 32:26. Náskok Španělek ale nejvíce narost po poločasovém oddychu, kdy zasypaly IMOS 27 body a připustil jen 9 vstřelených bodů. Bohužel oddych proběhl jen u domácích a fyzické síly Brna už nestačily na vzdorování.

Po dvou bodově plodných čtvrtinách následovala poslední, kdy již nebylo o co hrát a výsledek čtvrtky 12:9 jen dokončil výhru Salamanky 73:42.

Tým Salamanky táhla zejména chorvatská hráčka Marija Rezaň, která se svým výkonem probojovala jako nejlepší hráčka 13. kola Euroligy s užitečností 27.

Salamanca – IMOS Brno 73:42 (15:21, 32:26, 61:33)

Body Salamaka: Rezaň 15, Robinson a Fernández po 11, Rodríguez a Ferrari po 10

Body Brno: Smith 14, Stejskalová 12, Jalčová 8.

Fauly: 15:14.

Trestné hody: 13/11 – 9/6.