Souboj nekompletních kádrů pro USK

Dnes jsme předehrávali 2. kolo Renomia ŽBL, ve kterém jsme na Rosničce hostili svého soupeře z loňského finále – ZVVZ USK Praha. Hostující celek nepřijel v ideálním složení – výběru trenérky Hejkové chyběly Američanky Harrisonová a Thomasová, pivotka Hanušová, rozehrávačka Oblaková a křídelnice Karolína Elhotová.

Stejně tak i my jsme nastoupili ve výrazně oslabené sestavě. Kromě již dříve zraněné Karolíny Malečkové chyběla i Američanka Janee Thompsonová, a tak na prázdném postu rozehrávačky musela zaskakovat Petra Záplatová, jež tuto pozici hájí v reprezentaci. Navíc chyběla i nemocná Kateřina Zohnová.

Do utkání lépe vstoupily úřadující mistryně, když se rychlou šňůrou 9 bodů dostaly do vedení, a i když jsme se dotahovali (až na rozdíl pouhých pěti bodů), v poločase mluvilo skóre 33:48 jednoznačně pro Pražanky a ani ve třetí desetiminutovce to nevypadalo jinak (54:71).

Vody mohla rozčeřit až závěrečná část hry, kterou jsme nad střelecky se trápícími soupeřkami vyhráli poměrem 16:14, na obrat to ale nestačilo, a tak si po výsledku 70:85 připisujeme v ŽBL druhou prohru.

„My jsme s výhrou spokojení, Žabiny jsou v české lize dobrý tým a my máme momentálně problémy se zdravím, hráli jsme dnes na jednu pivotku, ale nakonec to dopadlo dobře a my jsme mohli dát příležitost i hráčkám, které nastoupily za USK poprvé v životě,“ hodnotila po utkání trenérka USK Natália Hejková a naznačila, že problémy s kádrem bude řešit i nadále: „Američanky přijdou až po finále, Alena Hanušová bude možná za měsíc, uvidíme, na Euroligu snad bude Teja Oblak se zlomeným palcem a chybí nám i Karolína Elhotová, která s námi nebude minimálně devět měsíců. Jsem ráda, že už hraje Vukosavljević (dříve Ayayi), která měla zlomenou ruku.“

I trenér Žabin Viktor Pruša byl po utkání poměrně spokojený: „Výsledek je lichotivý, byť z mého pohledu mohl být i o fous lepší. Na vině je úvod utkání. Každý tým, který hraje s USK, trpí na to, že se musí srovnat s vysokým tempem, s agresivitou a trošku jinou úrovní basketbalu. My jsme ze začátku byli zakřiknutí, udělali jsme několik naivních ztrát, v prvním poločase ze 48 bodů USK bylo 44 ze druhých šancí. Myslím, že kdybychom zachytili dříve úvod, byl by vývoj ještě vyrovnanější.“

Statistiky:
BK Žabiny Brno: Adamcová 14, Záplatová 13, Vacková 12, Šoukalová 11
ZVVZ USK Praha: Vukosavljevićová 22, Režanová 21, Elhotová 19, Vyoralová 12, Ouviňa 11