Repríza finále ve 2. kole ŽBL?

V sobotu 28. září jsme vstoupili do zápasového kolotoče, který obzvláště v říjnu bude velmi náročný. Máme před sebou tři týdny, ve kterých odehrajeme 7 domácích utkání, a nečeká nás rozhodně nic lehkého.
 
Za všechno mluví hned náš další duel (1. 10. 2019 v 18:30), o kterém předzápasové komentáře tvrdí, že půjde o reprízu finále. Co se týká názvů týmů, mají pravdu. Po všech ostatních stránkách ale půjde o úplně jiné utkání. Naše zítřejší soupeřky ze ZVVZ USK Praha jen velmi málo obměnily tým, my se naopak stále sehráváme po změnách poměrně výrazných. I fáze sezóny a předchozí výsledky jsou úplně jiné, a my si své místo v tabulce teprve začínáme budovat.
 
Jasnými favoritkami 2. kola Renomia ŽBL jsou bezesporu Pražanky, ale my musíme po sobotním utkání proti Hradci Králové střet s dalším silným soupeřem využít ve svůj prospěch.

„USK je současný hegemon české ligy a zároveň aktuálně třetí nejlepší ženský basketbalový klub Evropy. Podařilo se mu udržet všechny hvězdy, na pozici rozehrávky ještě posílili. Po pro nás nepovedeném prvním utkání budeme chtít naše domácí fanoušky potěšit bojovným výkonem a prezentovat se naším herním stylem. Přestože rozložení sil může být jasné, USK ještě pravděpodobně nastoupí v neúplné sestavě a my chceme mistrovi cestu k druhému vítězství minimálně znepříjemnit. Chceme se držet zápasového plánu a respektovat naše pravidla. Cesta k tomu, abychom s USK drželi krok, vede přes minimalizaci ztrát, zastavení přechodové fáze soupeře a naopak udržení našeho vysokého tempa hry. Na konfrontaci s tou nejvyšší kvalitou jsme připraveni a zápas proti euroligovému týmu je vždycky svátek, na který se všichni těšíme,“ předesílá před náročným utkáním trenér Viktor Pruša.

 
Bojovnost, týmový výkon a skvělí fanoušci – to jsou tři věci, které rozhodně budeme potřebovat, abychom s hegemonem soutěže odehráli dobrý zápas.
Tak neváhejte a přijďte! Začínáme 1. října v 18:30.