1. kolo pro Hradec

V rámci 1. kola Renomia ŽBL proti sobě nastoupil druhý a třetí tým loňského ročníku ligy. Navíc šlo o opakování utkání z minulého týdne, ve kterém na turnaji v Trutnově nad Žabinami zvítězily Hradecké lvice.

Dnes v sice vyrovnaném, ale značně nervózním utkání měly od začátku mírně navrch hradecké basketbalistky, nedokázaly si však vybudovat náskok, který bychom nestáhli.  První čtvrtina tak skončila smírně 19:19, v poločase pak vedly soupeřky 33:37. Ve druhé půli jsme nejenže opět vyrovnali, ale dostali jsme se i do vedení. To jsme ale neudrželi a v poslední desetiminutovce vinou urputné obrany na obou stranách na body skoupé (11:14) se definitivně ujaly vedení Lvice.

Ani 12 bodů Petry Záplatové a vidina double doublu Janee Tompson za 11 bodů a 8 asistencí a Justiny Matuzonyté za 10 bodů a 9 doskoků nestačilo na Hradečanky tažené 16bodovou Kristýnou Minarovičovou, kterou následovala čtveřice hráček a 10 body na kontě – Šotolová Klaudová, Effangová a Kulichová.

Romana Ptáčková, trenérka Sokola Hradec Králové: „S Žabinama jsme hráli před týdnem na turnaji a bylo mi jasné, že ligové utkání bude úplně o něčem jiném, což se nakonec potvrdilo. My jsme mnohem lépe zvládli obranný doskok a dovolili jsme soupeři jen 9 útočných doskoků. Zápas se hrál, jako obvykle s nimi, ve vysokém tempu. V 1. poločase jsem nebyla spokojená s řešením rychlého protiútoku, kdy jsme nebyli schopni několik slibných útoků lépe řešit. Handicap ze začátku utkání s rychlými fauly našich podkošových hráček jsme naštěstí dokázali ustát a byl to jeden z klíčů k možnému vítězství. Podali jsme velmi týmový výkon, proto nechci vyzdvihovat výkon žádné z hráček. Jsem ráda, že v rotaci 8 hráček (Bolardtová hrála 2 minuty), jsme utkání také velmi dobře zvládli po kondiční stránce.“

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Hráli jsme ve vlnách, nebyli jsme konstatní ve výkonosti, měli jsme úseky, kdy jsme na hřišti dominovali, a měli jsme úseky, kdy jsme se spíš poráželi sami hloupými ztrátami a neporměněnými šestkami. Vázla nám organizace hry. Je jasné, že sehrávání nového týmu bude nějakou dobu trvat, máme čtyři nové hráčky na čtyřech různých pozicích, ale nějaká pravidla bychom už měli respektovat.“