ŽBL zahájíme duelem s Hradcem

Pod novým názvem Renomia ŽBL, s deseti týmy (bez Teamstore Brno a DSK Basketball Nymburk KV) a jedním nováčkem (DSK Levhartice Chomutov). Tak odstartuje pro Žabiny v sobotu 28. září prvním kolem nejvyšší ženská liga.
My na domácí palubovce přivítáme Sokol Hradec Králové, a půjde tak o opáčko nedávného přípravného utkání z trutnovského turnaje, kde jsme v zápase dvou rozdílných poločasů sice náskok Lvic z první půle téměř smazali, ale zvrátit štěstěnu na svou stranu jsme nedokázali. Jak obstojíme napodruhé?

Hradecké lvice kádr příliš neobměňovaly a poté, co neprodloužily smlouvu Bělorusce Tatsianě Likhtarovich, vsadily kartu na sestavu s jedinou cizinkou. Pod košem zůstává 186 cm vysoká Chorvatka Josipa Bura. O jejím startu se však rozhodne až těsně před utkáním.

Jedinou novickou je v týmu Lvic 17letá rozehrávačka Barbora Nosková a naopak dvojici rozehrávaček Matušková – Fišerová bude muset tým trenérky Romany Ptáčkové v sobotním utkání postrádat.

„Pokud chceme v úvodním zápase uspět, musíme udržet koncentraci po celých 40 minut hry, minimalizovat chyby na obou polovinách hřiště a držet se vysokého tempa hry. Pouze kompaktní a organizovaný výkon nás může dovést k výhře. Věřím ve stoupající tendenci naší výkonnosti a tento progres se budeme snažit demonstrovat v zápase proti Hradci. Domácí publikum, pro které to bude zároveň letošní zápasová premiéra nám k tomu určitě vytvoří bouřlivou kulisu a my se na ně i zápas už moc těšíme,“ má jasno trenér Viktor Pruša.

foto_permanentka

Vstupné: 40 Kč
V prodeji permanentky za 500 Kč, které zahrnují vstupy na všechna domácí utkání Renomia ŽBL, EWBL, CEWL a Českého poháru, 35% slevu na nákupy v obchodech a e-shopu https://www.teamstore.cz/ platnou do 31. 7. 2020 a v průběhu sezóny limitované výhody u našich partnerů.

Partnerem utkání je Coca Cola, která dodala hodnotné ceny do poločasové soutěže.