Z Trutnova vezeme 5. místo

O víkendu 20. až 22. září se v Trutnově konal 20. ročník turnaje O pohár města Trutnov, kterého se letos zúčastnily nejen české celky (BK Loko Trutnov, SBŠ Ostrava, Sokol Nilfisk Hradec Králové a BK Žabiny Brno), ale i týmy z Polska (Gorzów) a Slovenska (Piešťanské Čajky). 

První utkání ve skupině jsme předehrávali cestou do Trutnova ve čtvrtek 19. září v Hradci Králové, kde jsme Lvicím podlehli 63:77. Do zápasu zasáhla i Petra Záplatová, která při své premiéře po zranění zapsala 6 bodů. Nejlepšími střelkyněmi utkání byly Kateřina Zohnová s 12 a Lenka Šoukalová s 10 body. Obejít jsme se museli bez Karolíny Malečkové, která léčí zraněnou ruku.

„Dnes jsme odehráli utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme propadali v pick and rollu a nebyli jsme schopni kolektivně řešit týmovou obranu. V druhém poločase jsme se velmi razantně zlepšili v komunikaci i v obraně. To nám dalo možnost hrát přechodovu fázi, zrychlili jsme tempo hry, a to nás dostalo skoro do vyrovnaného stavu. Určitý progres tam byl a z tohoto pohledu jsme si ukázali, že když dodržujeme svá pravidla, jsme schopni hrát velmi účelně,“ zhodnotil utkání trenér Viktor Pruša.

Utkání proti Hradeckým lvicím bylo zajímavé i z toho důvodu, že šlo v podstatě o generálku 1. kola ŽBL, ve kterém se opět s hradeckými potkáme.

 

Páteční utkání proto polskému vicemistrovi a eurocupovému celku z Gorzówa mělo zcela jiný charakter. Před 38 minut v utkání jsme vedli až o 14 bodů, zápas jsme ztratili až v koncovce a Polky odešly z utkání vítězně těsně 64:62. I v tomto utkání byla nejlepší střelkyní Kateřina Zohnová, tentokrát s 16 body) a následovala ji s 15 body novicka v týmu Anežka Kopecká.

„Dnes jsme předvedli jednoznačně nejlepší výkon za celou přípravu. Konečně jsme se prezentovali herním konceptem, který chceme hrát, ale dnes bohužel rozhodly věci technického rázu – trestné hody a obranný doskok – a vygradovalo to v poslední čtvrtině, kterou jsme prohráli 24:11 a která také rozhodla o výsledku utkán,“ komentoval prohru svého týmu Pruša.

Během volné soboty se pak stihnul oženit náš kondiční trenér Jirka Panáček a my děkujeme těm, kteří nám vyšli vstříc – zejména Hradeckým lvicím a pořadatelům turnaje – za to, že jsme mohli být u toho.

V neděli jsme v utkání o 5. místo jasně přehráli domácí Trutnov 82:42, když se nad  10 bodů dostaly čtyři hráčky v čele se 14bodovou Justinou Matuzonyté. Po 12 bodech zaznamenaly Lenka Šoukalová a Kym Royster a 10 bodů přidala Kateřina Zohnová, která si navíc vysloužila i místo v All Stars týmu turnaje.