Spravit si chuť, chtějí Žabiny v zápase s Chomutovem

Po čtvrtečním premiérovém zápase Eurocupu nás čeká hned v sobotu 16. října další utkání, tentokrát v české nejvyšší soutěži. Hráčky doma pohostí papírově slabšího soupeře z Chomutova. I proto doufají v jasnou výhru a napravení nálady po prohře s Mithra Castors Braine. Souboj 4. kola Renomia ŽBL startuje od 17 hodin na hale Rosnička.

Pětatřicet minut držely naše basketbalistky krok s belgickým Castors Braine při prvním kole druhé nejvyšší evropské soutěže. Pak bohužel soupeřky zabraly a urvaly si náskok na výslednou výhru 58:75. Žabiny čeká příští středu 21. října výlet za dalším protihráčem z eurocupové skupiny K – London Lions. Předtím si ale v rámci 4. kola Renomia ŽBL mohou napravit náladu, když v sobotu 16. října od 17 hodin pohostí Levhartice Chomutov.

A přesně o to se podle rozehrávačky Elišky Hamzové Žabiňačky pokusí. „V zítřejším zápase bychom si chtěli spravit chuť po včerejší prohře. A zároveň se tímto zápasem i přichystat na další eurocupové utkání, které nás čeká příští středu v Londýně. Doufáme, že se naše hra a sehranost s novými hráčkami bude zápas od zápasu zlepšovat a zítra to ukážeme,“ řekla dvacetiletá Hamzová, která při svém eurocupovém debutu zaznamenala 8 bodů, 6 doskoků a 2 asistence.

S Chomutovem jsme se v minulosti na domácí scéně střetli čtyřikrát a pokaždé odešli jako vítězná strana. Jinak by tomu nemělo být ani tentokrát. Levhartice zatím v sezoně nevyhrály, zatímco my máme na kontě již čtyři výhry. Hráčky Chomutova v úvodu ligy v domácím prostředí těsně podlehly hradeckým Lvicím 66:69. Následující duely s pražským USK a brněnským KP skončily vysokou výhrou druhého týmu.

Ačkoliv jdeme do zápasu jako favorité, nesmíme opomenout kvality soupeře. Slušné výkony v letošním ročníku podávají zejména Michaela Krejzová, sedmnáctiletá dorostenka Valentýna Kadlecová a zahraniční posila Jordan Reynolds. Navíc se v chomutovském dresu pohybují dvě bývalé reprezentantky – Kateřina Bartoňová za pětkový basketbal a Tereza Vorlová z trojkového světa košíkové.

Urvou naše basketbalistky pátou výhru v ŽBL a odjedou do Londýna připravené ukořistit body i v evropské soutěži? Přijďte nás podpořit tuto sobotu 16. října od 17 hodin na Rosničku, nebo si utkání zapněte na webu ČT sport či TVcom.cz.