Střípky ze života Beáty Gazdy (Adamcové)

Beáta Adamcová neboli Beáta Gazda, jenž si sama na nové jméno teprve zvyká, má za sebou nejen úspěšnou sezónu v dresu Žabin, ale také ráznou životní změnu. Prozradila nám, jaké práci se věnuje, co ráda dělá ve volném čase a dokonce i jak si užila svatební den.

Jak hodnotíš celou sezónu? Vyvíjela se podle tvých představ?
Papírově jsme určitě nebyli hlavními adepty na medaili. O to větší radost z celé sezony mám. Potvrdilo se, že síla kolektivu je velice důležitá, a že dobrý tým může dosáhnout větších úspěchů, než papírově silnější soupeř. Vzhledem k bronzové medaili mám z celé sezóny obrovskou radost i přes její složitější průběh a hodnotím ji pozitivně.

Měla jsi v této sezoně stanovené nějaké cíle?
Já si žádné dlouhodobější cíle nestanovuju, takže ani pro celou sezonu. Nepřemýšlím, co bude za rok nebo za půl. Pracuji ze dne na den, krok po kroku.

Víme o tobě, že jsi nedávno zakončila svoje studijní léta inženýrským titulem a aktuálně při basketu máš další pracovní úvazek. Prozradíš nám prosím v jakém oboru jsi tento titul získala a jaká je náplň tvé práce?
Vystudovala jsem Finance a investiční management na Provozně-ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Nyní pracuji jako riskový analytik, což znamená, že vyhodnocuji rizikovost klientů. Dále vytvářím různé analýzy a business plán, takže hodně pracuji s excelem.

Čemu se naopak věnuješ ve volném čase?
Teď jsem začala chodit na tenis, jinak jsem tak všeobecně ve volném čase hodně aktivní. Ráda jezdím na výlety a procházky po horách nebo na vyjížďky na kole. 

Nedávno jsi měla svatbu, řekneš nám, jak sis užila svůj svatební den?
Strašně moc jsem si to užila. Vůbec jsem nečekala, že to bude tak super a tak moc si to užijeme. Nebyla jsem ani moc nervózní. Jen při čekání ,,až přijdu na řadu“ to na mě trošku spadlo.

Plánuješ nějakou dovolenou či svatební cestu?
Svatební cestu plánujeme, ale zatím nemáme vybrané místo ani konkrétní datum. Každopádně dovolenou už naplánovanou mám. Se sestrou máme koupené letenky na Mallorcu v půlce června, tak se moc těším. Pak mám v plánu navštívit začátkem července Stockholm, tak doufám, že to vše vyjde.

Bety přejeme mnoho štěstí do nové životní etapy!

 

Autorka: Adéla BUŘTOVÁ