Těsná výhra nad Slovankou

Do utkání s mladoboleslavskou Slovankou jsme vstupovali jako papíroví favorité, nicméně po náročném programu, který jsme absolvovali v uplynulém týdnu, jsme k utkání přistupovali s respektem. Slovanka vstoupila do utkání s vědomím, že nemá co ztratit. My jsme po těžkých utkáních se Lvicemi, ZVVZ USK a po třech víkendových zápasech v EWBL neměli mnoho času na regeneraci a to sehrálo v našem dnešním herním projevu velkou roli.

Ztracená vedení

I přes náš vlažný vstup do zápasu se ve druhé čtvrtině zdálo, že roli favorita začínáme plnit. Beáta Adamcová tři minuty před poločasovou sirénou úspěšným trojkovým pokusem zvýšila náš náskok na 12 bodů a vypadalo to, že se rodí pohodlná rezerva. Hráčky Slovanky však trhák nedopustily a naopak snížily na poločasový stav 27:31.

Podobný scénář mělo i třetí dějství – z téměř vyrovnaného skóre jsme se během třetí čtvrtiny dostali až do 14bodového vedení (opět trojkou Adamcové) 38:52. Petra Záplatová otevřela skóre v závěrečné části hry, zvýšila na 38:54, a pak začalo mohutné mladoboleslavské stahování podpoření faktem, že jsme více než 5 minut nedokázali skórovat ze hry.

Minutu a půl před koncem utkání jsme vedli už jen rozdílem pouhého koše (60:62) a poté, co Matuzonyté neproměnila ani jeden ze dvou trestných hodů, měla Tereza Motyčáková příležitost skóre srovnat úplně. Šanci však zahodila a Záplatová s Vackovou upravily skóre na konečných 60:66.

„Víkend v rámci EWBL byl sice úspěšný, ale extrémně fyzicky náročný. Proto jsme k dnešnímu utkání přistupovali s respektem. A oprávněně. Tato skutečnost se projevila mnohdy až neuvěřitelně zahozenými střeleckými šancemi k zakončení zpod koše, kterými jsme Slovanku udržovali ve hře. Při brzkém zranění do té doby nebránitelné Webb se dnes nebyl nikdo schopen chytit, a proto ve výsledku výhru bereme,“ zhodnotil nepříliš vydařené utkání trenér Viktor Pruša.