Třetí šance pro Žabiny, ve středu přivítají francouzské Carolo

Po dvou prohraných koncovkách mají basketbalistky Žabin Brno další šanci prolomit svoje smolné tažení Eurocupem. Ve středu 25. října od 18 hodin poměří síly se svým třetím a papírově nejsilnějším soupeřem. Francouzský Flammes Carolo Basket má v evropských soutěžích bohatou zkušenost a domácí Žabiny tak nečeká lehký úkol, po skvělém sobotním duelu však mají na čem stavět.

Domácí neúspěch se španělským Cadi La Seu 76:82 po prodloužení nevystřídalo ani venkovní utkání s athénskou Eleftheria Moschatou, kde basketbalistky Žabin Brno prohrály o jediný koš 68:70. Naopak v sobotním ligovém duelu s mistrovským USK Praha brněnské hráčky předvedly, že dokáží držet krok i s euroligovým týmem. Ve středečním zápase tak mohou své francouzské oponentky zajisté překvapit. „Oba zápasy Eurocupu jsme si spíše prohráli sami, teď už ale opravdu nesmíme chybovat a urvat si zápas pro nás. Myslím si, že pokud navážeme na sobotní skvělý výkon proti USK, tak máme na čem stavět. Do zápasu nejdeme s naší bilancí jako favoriti, ale z vlastní zkušeností víme, že stát se může cokoliv,“ potvrdila šanci na výhru Petra Záplatová.

Flammes Carolo v Eurocupu pravidelně postupuje ze základní části až do play-off. Loni se ze skupiny, kde působilo i KB Brno, dostalo mezi šestnáctku nejlepších týmů, dokud nenarazilo na španělské Cadi La Seu. Vyhazov před branami čtvrtfinále jim ale hráčky oplatily minulý týden vysokou výhrou 73:48. I za úvodním triumfem letošního ročníku Eurocupu 108:42 nad Eleftherií stála zejména klíčová trojice žabinských středečních soupeřek – francouzská rozehrávačka Amel Bouderra, pivotmanka Lauren Scherf a americká posila z WNBA Jasmine Walker.


I Žabiny mají svoje esa, která se pomalu dostávají herně zpět do rytmu. Bohužel, ani v jednom zápase letošní sezony se ještě nepředvedly v plné parádě.„Já věřím, že v plné sestavě jsme opravdu silný tým, který by si mohl dokázat dojít pro nás velmi důležité vítězství. Bude to fyzické utkání, Francouzsky mají i výškovou převahu. Ale víme i o jejich slabých stránkách a do těch je musíme tlačit,“ dodala Záplatová.

Přímý přenos zápasu vysílá od 18 hodin i stanice ČT sport. Atmosféra se však tvoří na Rosničce.