Tři vítězství v EWBL

Závěrečný den turnaje EWBL začal utkáním mezi Horizontem Minsk a litevským Vilniusem, který chtěl zabojovat o zápis alespoň jednoho vyhraného zápasu. Po velmi vyrovnaném výkonu nakonec zvítězil běloruský tým (66:64) a Litevky tak z Brna odjížděly bez vítězství.

Vývoj následjícího utkání mezi Žabinami a Piešťanskými čajkami slibovalo velké drama po celý první poločas, když se Čajky na brněnský tým neustále dotahovaly. Krátce po začátku poločasu se Slovenky dokonce dostaly do těsného vedení (31:32), šanci však využít nedokázaly. Domácí hráčky se naopak dostaly do tempa, a byla to zejména poslední čtvrtina, která rozhodla o vysokém rozdílu skóre. Za celý druhý poločas dovolily brněnské hráčky svým slovenským soupeřkám pouhých 11 bodů a Žabiny vyhrály i třetí utkání (73:39). Do další fáze soutěže tak jdou s bilancí 3:0.

Hlavní trenér Žabin Viktor Pruša před turnajem avizoval, že cílem je využít domácího prostředí a získat maximální počet výher. „Myslím, že cíl, který jsme si dali, se nám povedlo splnit. Navíc jsme se v krátkém sledu setkali se třemi odlišnými herními styly a dokázali jsme se na ně připravit. Určitě to byla výborná zkušenost pro celý tým a tři výhry jsou pro nás velkou výhodou do další části ligy.“

Pořadatelská zkušenost

Pořádání turnaje s mezinárodní účastí, který je navíc součástí celé ligy, je organizačně náročné, jak potvrzuje generální manažer Žabin Radek Šír: „Povedlo se nám to, co jsme chtěli po herní a organizační stránce. S výsledky jsme po všech stránkách spokojení a věříme, že spokojenost s pořadatelstvím je i na straně vedení EWBL. Od ředitele EWBL Iga Zanderse, který byl v Brně po celou dobu turnaje, máme pozitivní zpětnou vazbu. Doufám, že v příštím ročníku opět dostaneme důvěru a akci v Brně zopakujeme.“   

Dík fanouškům

Velké poděkování patří fanklubům Žabin a Piešťanských čajek, které na všech utkáních svých týmů vytvořily bouřlivou atmosféru a výrazně tak přispěli k našim vítězstvím.