EWBL: druhý den, druhá výhra

V sobotu 13. října byla v Brně na programu 1. turnaje EWBL utkání mezi Horizontem Minsk a Piešťanskými čajkami a následně mezi Kibirkštisem Vilnius a Žabinami.

Čajky proti Minsku

První utkání začalo v brzkém odpoledni a byly to běloruské hráčky, kterým tento čas vyhovoval lépe. Hned v úvodu zápasu se ujaly vedení, které si udržely až do konce. Slovenkám se ve polovině závěrečné čtvrtiny povedlo přiblížit se Běloruskám na dostřel 6 bodů, otočit skóre už však nedokázaly.
Horizont Minsk zvítězil nad Piešťanskými čajkami 71:56.

Žabiny vs. Vilnius

Druhé utkání nabídlo fanouškům o poznání dramatičtější zážitek, skóre se prakticky po celou dobu přelévalo z jedné strany na druhou a žádný z týmů neutekl do poločasu o více než 7 bodů. Rozhodnout nakonec musela až poslední desetiminutovka, kde začala úřadovat mimo jiné Marques Webb, která 7 body (z celkových 14) výrazně přispěla k vítězství Žabin a právem získala titul nejlepší hráčky utkání.
Žabiny porazily Vilnius 79:67.

Hráčky, které dnes byly na hřišti, předvedly to, co jsme od nich očekávali.  My jsme trochu pozměnili obranné řešení v rámci pick and roll situací, kdy jsme podle scoutingu vyhodnotili silné a slabé stránky hráček Vilniusu. To donutilo soupeře střílet opravdu těžké střely, nadřel se na každý bod, a přestože se na nás dotáhli a my jsme museli být pořád ve střehu, tak je z toho 12bodové vítězství, druhé vítězství v EWBL a my si toho velmi ceníme,“ zhodnotil utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

Statistiky

Záplatová 16 b. + 6 doskoků + 4 asistence, Webb 14 b. + 7 doskoků, Vacková 12 b. + 7 doskoků, Adamcová 10 b + 5 doskoků, Malečková 10 b. + 4 doskoky + 5 asistencí.