Tribuny prozatím zůstanou prázdné

Dnes, poslední zářijový den, proběhlo jednání vlády o zavedení nouzového stavu navrhnuté ministrem zdravotnictví Prymulou. Tento návrh byl dnešním dnem schválen a platnosti nabyde v pondělí 5.10.

Stalo se i to, čeho jsme se obávali a omezení postihla i sportovní odvětví. Utkání v registrovaných sportech se budou odehrávat zcela bez diváků. Utkání tak prozatím budou naši fanoušci muset sledovat z pohodlí domovů přes portál TVcom. 

Tato situace nás velice mrzí a momentálně si ani nedovedeme představit, jak moc těžké to bez podpory našich skandujících fanoušků bude. Věříme však, že celou tuto situaci společnými silami zvládneme a vrátíme se do normálních kolejí co nejdříve. I přesto, že nás tato omezení nijak netěší, si ceníme kroků, kterými se naše vláda snaží sport udržet alespoň v omezeném chodu.

Samozřejmě jsme rádi, že můžeme alespoň my nastoupit do utkání, ale je to pro nás i pro celý sport těžká situace. Je zřejmé, že fanouškovský hnací motor bude všem moc chybět. Doufám však, že nás diváci podpoří skrze obrazovky a na sociálních sítích. Všichni věříme, že se situace co nejdřív zlepší a brzy se sejdeme v plné síle na Rosničce, hodnotí dopad nových opatření kapitánka družstva, Klára Křivánková.

I přes nepřízně osudu, které se nám poslední dobou staví do cesty, pevně věříme, že sezónu odehrajeme v plném rozsahu. Co více k tomu napsat, snad už jen #jdemservat.