Renomia ŽBL startuje

Již tento pátek 25.9. se odehrají první utkání ženské basketbalové ligy, která odstartují základní část této sezóny. Ve středu 23.9. proběhla tisková konference RENOMIA ŽBL v pražské hale Královka, kde byla představena jak bezpečnostně – zdravotní pravidla, tak i novinky v lize na sezónu 20/21. 

Pro tuto sezónu zůstává titulárním partnerem RENOMIA, která v současné těžké situaci projevila obrovskou loajalitu a podpořila nejvyšší basketbalovou ligu České republiky. „Velmi si ceníme toho, že opět můžeme být titulárním partnerem ŽBL, a že naše podpora pomůže klubům v této složité době. Naše spolupráce začala v dobrých časech a ani v těch zlých RENOMIA své partnery nikdy neopouští“,  říká Jiří Nepala, managing partner společnosti RENOMIA.

Na tiskové konferenci guvernér soutěže Daniel Kurucz uvedl, že systém ligy byl mírně změněn a slibuje zajímavější průběh a větší atraktivitu hry. „Pevně věřím, že se na rozdíl od té minulé tato sezóna dohraje celá. Sice se pravděpodobně rozjíždí druhá vlna COVID-19, jsme ale připraveni sehrát co nejvíce zápasů pod operativně vytvářenými bezpečnostně-zdravotními pravidly, v souladu s nařízeními státu. Pomineme-li nepříjemnost v podobě nebezpečí koronaviru, přináší RENOMIA ŽBL (RŽBL) několik zajímavostí.“

Renovací prošla především nadstavbová část, která byla minulou sezónu úplnou novinkou v lize. Následující sezónu se do nadstavbové části zapojí i nejlepší tým základní fáze.

Překvapením by mohlo být spojení Českého a Slovenského poháru v podobě Final 8 Československého poháru. Tímto spojením by mohlo vzniknout zase něco nového a zajímavého, kdy by týmy mohly získat další motivaci k boji v Československé soutěži. Tato představa společného vyvrcholení pohárové soutěže je prozatím v jednání.

 

Fanoušci se rozhodně mají na co těšit, protože liga toho na tuto sezónu chystá mnoho. I přesto, že my i naši fanoušci si budeme muset na první zápas počkat na začátek října, nemůžeme se dočkat až celá Renomia ŽBL vypukne.