Testování na Rosničce

Včera proběhlo, snad už poslední, testování všech členů týmu na přítomnost COVID-19. Tímto bychom chtěli poděkovat Surgal Clinic za hromadné testování. Vellké díky patří i naší bývalé hráčce Pavle Neckářové (Švrdlíkové) za zprostředkování kontaktu. 

V testech se však bohužel prokázala nákaza u dalších 10členů klubu. Konečný počet se tedy v našem týmu vyšplhal na 13 nakažených. Hráčkám, kterým včerejší testy vyšly pozitivně od dnešního dne začíná 10denní karanténa. Do haly se tak nejdřív mohou podívat 2.10.

Je tedy zřejmé, že sezóna nemůže být v tuto chvíli zahájena dle plánu. Momentálně víme, že budou odložena první tři utkání. Konkrétně se tedy jedná o venkovní utkání s Hradcem Králové a s pražským USK a domácí utkání se Slavia Praha. Tato utkání se odehrají v náhradních termínech a my čekáme na další pokyny z České basketbalové federace. První zápas po karanténě bychom tedy měli odehrát na domácím hřišti proti Trutnovu dne 7.10.2020.  Bude to nelehká zkouška po tomto nečekaném výpadku.

Bohužel se situace v rámci vládních opatření a počtu nakažených sportovců proti pandemii mění doslova každou minutou. Doufáme, že opravdu začátkem října sezónu zahájíme. Naším přáním je se s Vámi fanoušky potkat právě na prvním domácím zápase 7.10. 

O případných změnách a vlivu vládních opatření na náš sport vás budeme informovat. 

 

I přes všechny ty překážky, které nám vstupují do cesty věříme, že ŽBL řádně a kvalitně odehrajeme s plnými tribunami našich věrných fanoušků.