A-tým v karanténě

Do předsezónních příprav A týmu BK Žabiny Brno zasáhl koronavirus. U jedné z hráček testy potvrdily onemocnění COVID-19, zbytku týmu tak byla nařízena karanténa a následné odběry.

„V současné chvíli jsme úplně přerušili přípravu, čekáme na odběry a podle výsledků a podle zdravotního stavu hráček a členů realizačního týmu rozhodneme o dalším postupu,“ uvedl generální manažer Žabin Radek Šír a dodal, že všichni doufají v příznivý vývoj situace.

Žabiny se měly o nadcházejícím víkendu účastnit tradičního turnaje O pohár města Trutnova, který však jeho pořadatelé kvůli zhoršující se koronavirové situaci zrušili.

Koronavirus je nyní v souvislosti s brněnským basketbalem aktuálním tématem, když mužský celek Basket Brno oznámil podezření na nákazu začátkem tohoto týdne. „Je pochopitelné, že ta časová shoda nevypadá jako náhoda, nicméně zatím se nám žádnou souvislost vypátrat nepodařilo,“ dodal Šír s tím, že všichni v klubu dělají všechno pro to, aby minimalizovali šíření potenciální nákazy, a doufají, že Renomia ŽBL odstartuje podle plánu.