Poučení z vlastních chyb nás dovedlo k sobotní výhře

Další dvojitá prověrka je za námi. Jak to všechno dopadlo? Vstup do pátečního utkání byla jedna velká neznámá. Klub, jehož kádr prodělal nemalou proměnu, a kde proběhla i změna na trenérské pozici, nás ze začátku překvapil.

 Asistent trenéra Jakub Gazda naši velmi těsnou prohru okomentoval následovně. „Páteční utkání proti soupeři, opírajícímu se o osu zahraničních hráček, jsme po cestě z Brna nezačali ideálně. Chyběla nám důslednost jak v obranných herních činnostech, tak energie a rychlost v útočné fázi. Soupeř si také vybudoval bodový náskok již v první čtvrtině. Zlepšením těchto činností, hlavně ve druhé a čtvrté čtvrtině, se nám podařilo utkání dotáhnout až do dramatické koncovky. Tu jsme bohužel prohráli dlouhou střelou za tři body zároveň s klaksonem“, dodává Gazda s tím, že „z pohledu tohoto utkání pro nás bude do budoucna zásadní zlepšit vstupy do obou poločasů“.

Ve druhém, sobotním utkání jsme se poučili z předešlých chyb a nenechali soupeře jít do vedení. Stále jsme si drželi vůdčí pozici a diktovali hru. Tímto způsobem jsme se probojovali až k vítěznému konci s výsledkem 74:51. 

„Velice dobrý vstup do utkání a kontrola jeho vývoje byly diametrálním rozdílem mezi pátečním a sobotním utkání. Dobrá energie v obraně a kolektivní přístup nám dával možnosti rychlého přechodu na útočnou polovinu, kde jsme trpělivě pohybovali míčem a dobře selektovali pozice. První poločas jsme hráli velmi blízko našim představám a přestože druhý poločas už byl kvalitativně slabší, zápasová praxe nám zase napověděla více o aspektech naší hry, které je potřeba budovat, ale i o těch, ve kterých jsme na dobré cestě”, hodnotí vítězné utkání hlavní trenér Viktor Pruša.

Věříme, že se poučením z vlastních chyb a malými krůčky dostaneme na vítěznou vlnu, která nám vydrží i v hlavní sezóně ŽBL.