Umeå podruhé. Zopakujeme výborný výkon?

Cesta do Final4 Evropské basketbalové ligy vede přes Švédsko. Celek A3 Basket Umeå jsme na začátku února doma ve velkém stylu porazili (97:63) a pouhé jedno vítězství nad stejným celkem nás dělí od účasti ve finálovém turnaji. Jenže ono se snadno řekne pouhé jedno… Umeå bylo do našeho prvního duelu nasazeno právem jako papírový favorit, a i když se pro druhé střetnutí sázkové kurzy jistě o hodně změnily, Umeå bude pořád silným soupeřem, navíc na domácí půdě.

Přestože jsme si v prvním utkání vytvořili slušný bodový polštář, jak říká trenér Viktor Pruša, jsme teprve v poločase celé série a zásadní bude především psychická stránka.

„Jedině pokud přistoupíme k zápasu v tom kontextu, že jej jedeme a chceme vyhrát, nám může zaručit postup do Final Four. Umeå bude na náš herní styl o mnoho lépe připravené a my se musíme s pokorou koncentrovat na každý moment zápasu bez větších výpadků. Švédský celek nás, především zásluhou vyšší agresivity v závěrečné čtvrtině, kdy hrál na hranici rizika, donutil k 34 ztrátám, a určitě budou v tomto duchu chtít nastoupit od začátku utkání. Musíme uhlídat hráčské individuality soupeře a nedopustit bodové dostihy, které by se proti takto útočně laděnému týmu mohly vymstít. Náš cíl je však samozřejmě i s ohledem na výsledek prvního utkání jednoznačný – postoupit!“ vidí středeční utkání jasně Pruša.

Utkání začíná ve středu 13. února v 18:00 a živě jej můžete sledovat zde.