USK nemilosrdně trestal naše ztráty

ZVVZ USK je pro soupeře vždy tvrdým oříškem, a jde-li o první utkání po dvoutýdenní přestávce, kdy je příprava roztříštěná vinou (i když příjemných) reprezentačních povinností hráček i realizačního týmu, platí to dvojnásob. I přesto, že šlo slovy komentátora přímého přenosu na TVCOM.cz o jeden z nejsympatičtějších výkonů soupeře, které letos Královka zažila, ovládly Pražanky utkání vysokým bodovým rozdílem 105:49. Velké množství ztrát a neproměněné střely. To je hlavní příčinou porážky, kterou jsme v rámci předehrávky 14. kola ŽBL utržili na pražské palubovce. V utkání od samého začátku dominovaly domácí hráčky a 15bodové vedení z první desetiminutovky dokázaly náskok po našich 18 ztracených míčích navýšit až na poločasový stav 51:24.

Propast ve skóre

Do druhé půle jsme nastupovali s předsevzetím nelichotivé skóre upravit, Pražanky však byly proti a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny vedly už o hrozivých 42 bodů. Ani závěrečná čtvrtina nebyla v našem podání o moc lepší, soupeřky se dostaly trojkou Karolíny Elhotové na maximální rozdíl 58 bodů, který na zváěr už jen kosmeticky upravila Klára Křivánková a ustavila tak konečné skóre na 105:49.

Příliš mnoho chyb

31 ztrát, 16% úspěšnost střely za 3 body (2/12), 38% za 2 body (15/39), nepoměr na doskoku 51 X 34. Soupeřky dnes nemilosrdně trestaly každé naše zaváhání. Na dvouciferný střelecký zápis se dnes dostala jen Justina Matuzonyté s 10 body, o bod za ní zůstaly Křivánková a Webb, 7 body přispěla Záplatová a 5 Dudášová.

„Zaslouženě vyhrál soupeř. Přijeli jsme sem s nějakým plánem a chtěli jsme hrát alespoň tak vyrovnaně jako na domácím hřišti. Ale všechny tři faktory, o kterých jsme mluvili, nebyly splněny. Byli jsme všude pozdě v přechodových fázích i na obranném doskoku a darovali jsme téměř každý druhý útok soupeři a nebyli jsme ani schopni proměňovat z pod koše. Potom je skóre takové, jaké je,“ zhodnotil utkání trenér Pruša.

(Foto: FB ZVVZ USK Praha)