USK nepřekvapil, do Brna si přiveze mečbol

Další basketbalový zázrak se nekonal. Třetí finálový zápas dle očekávání dirigovaly na Královce domácí basketbalistky, které zejména díky trojici zahraničních hráček přehrály brněnský tým 83:61. Žabinám tentokrát nevycházela tolik obrana, v domácí nedělní odvetě však věří ve vyrovnanější průběh.

Přestože úvodní desetiminutovku odehrály žabinské hráčky s koncentrací a zápalem, byla to opět druhá čtvrtina, která jim na Královce zlomila vaz. Jejich klasicky precizní obranu pražské soupeřky hladce zdolávaly a vytvářely si otevřené střely i snadné zakončení. I proto Žabiny po prvním poločase ztrácely dvouciferným rozdílem 42:30.

Brněnskému celku však nepomohla ani poločasová pauza, během které sehrály mini duel i jejich mladší spoluhráčky do 13 let. Střelecky se svěřenkyním Viktora Pruši vůbec nedařilo, zpoza tříbodového oblouku proměnily pouze tři z šestnácti pokusů. Naopak domácím padalo. Trio Conde, Megbegor a Hof dohromady nasbíraly 55 z celkových 83 bodů.

Za Žabiny zářila opět americké pivotmanka Cunane, kterou doplnila i Záplatová s kapitánkou Stoupalovou a Knežević. „Očekávaly jsme, že to bude dneska těžké. Začaly jsme dobře, pak jsme ale ztratily náš rytmus a to jak v obraně, tak útoku. Povolovaly jsme je dostávat se do snadných střel a lehkých košů z protiútoku. A naše špatná obrana se promítla i do našeho útoku, kde to chvilkami bylo chaotické. Dneska jsme nepředvedly naši nejlepší hru, ale věřím, že doma to bude daleko lepší. Na Královce se vždycky hraje špatně, ale doma se pokusíme navázat na výkon z pondělí,“ okomentovala bosenská křídelnice Knežević.

Žabiny na Rosničce právě v minulém finálovém utkání dokázaly, že i bronzový euroligový tým není na české scéně neporazitelný. Ve výhodu zaplněné domácí haly spoléhají i v neděli 28. dubna, kde se pokusí od 17 hodin USK zaskočit podruhé a odvrátit tak finálový mečbol.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 83:61 (15:15, 27:15, 24:11, 17:20)

Body: Cunane 17, Záplatová 11, Knežević 9, Stoupalová 9, Hamzová 8, Sklenářová 5, Čechová 2, Dudášová 0