V Bourges musíme předvést naši hru, zní z šaten Žabin

Po špatném výkonu s Tango Bourges v prvním duelu druhého kola play-off Eurocupu si Žabiny chtějí spravit chuť i reputaci. Příležitost k tomu mají hned ve čtvrtek od 20 hodin. Do Francie však odjíždí s třicetibodovým mankem po domácí prohře 49:79 a ani zaplněná francouzská aréna nebude stát na jejich straně.

Žabiny se ve své premiérové sezoně Eurocupu probojovaly ze základní části až do TOP 16 nejlepších týmů soutěže. A ve svém parádním úspěchu chtěly pokračovat dále. Stopku jim však v úvodním duelu druhého kola play-off dal šampion Francie a dlouholetý účastník Euroligy Tango Bourges.

Nejlépe nasazený tým současného ročníku Eurocupu a favorit na finálové souboje na hale Rosničce potvrdil své kvality, když brněnské basketbalistky převálcoval 49:79. Žabinské hráčky si ale hlavy drží stále nahoře a špatný výkon chtějí odčinit v odvetném utkání. „Do druhého zápasu jdeme s velkým mankem, ale musíme si z něj vzít to nejlepší. Hrajeme více méně proti euroligovému týmu. Zlepšit musíme asi úplně všechno. Na doskocích nesmíme dělat zbytečné ztráty a nebát se těch chyb,“ prozradila Petra Záplatová.

V pondělí podle autorky 12 bodů za neúspěšným výkonem stál výbuch po první čtvrtině, kdy hráčky přestaly předvádět, na co jsou zvyklé. Když budeme hrát svoji hru, budeme hrát rychle a budeme sdílet míč, tak si myslím, že můžeme hrát určitě vyrovnanější zápas, než jsme odehrály v pondělí“ věří svému týmu Záplatová.

Lepší kolektivní výkon po svých svěřenkyních vyžaduje i trenér Viktor Pruša. „Samozřejmě, kvalita soupeře je veliká. Ale není to omluva pro naše basketbalové představení. Je to jednoduchý úkol a cíl. Prostě zaměřit se na sebe ve čtvrtek a ukázat se v maximální kvalitě, kterou máme,“ reagoval po prohraném pondělním utkání Žabinský kouč. Podle něj v něm tým nepředvedl nic z toho, co umí hrát.

Nelehká situace na tým ze Žabovřesk čeká ve čtvrtek 20. ledna v bouřlivé atmosféře arény na půdě Bourges. Jak se s ní poperou, můžete sledovat od 20:00 na Youtubu FIBA.