V domácí premiéře Žabiny přehrály Chomutov

Druhé překvapení nové sezony Chance ŽBL už za bouřlivé podpory domácích fanoušků nenechaly basketbalistky Žabin Brno dopustit. Na hale Rosnička s daleko dravějším projevem přehrály silné Levhartice Chomutov 69:59 a připsaly si tak první letošní vítězství.

Do druhého kola Ženské basketbalové ligy sice lépe vstoupily hostující Levhartice Chomutov, Brňanky si však brzy převzaly otěže do svých rukou. Trenér Viktor Pruša využil síly své střídačky a do hry pustil i mladé talenty. Z nich se nejlépe zapsala osmi body debutantka „A“ týmu Aneta Kytlicová. Zlepšenou obranou i důrazem na doskoku navíc jeho svěřenkyně snadno získávaly míče a vytvářely si tak pozice v útoku. I proto domácí hráčky zahajovaly druhý poločas s pohodlným náskokem 45:28.

Naději hostujícího celku se snažila udržet ještě chomutovská zahraniční posila Najai Jasmene Wynn-Pollard, i díky které Levhartice závěrečnou desetiminutovku ovládly. „Jsem strašně rád, že jsme se ke konci zvedli a ten zápas úplně nepoložili. Dohráli jsme to se ctí,“ pochválil svoje svěřenkyně hostující trenér Pavel Staněk.

Na týmový výkon Žabin z předešlých tří čtvrtin to však nestačilo. S daleko přesvědčivějším výkonem si proto připsaly první letošní ligovou výhru 69:59. „Před zápasem jsme měli obrovský respekt k soupeři, zejména i potom, co se nám nepovedl vstup do sezony ve středu v Hradci. Jsem strašně rád za první poločas, kdy jsme i za podmínek, ve kterých trénujeme, byli schopní hrát naši hru. Pak jsme se přestali koncentrovat a čtvrtá čtvrtina nesnesla žádná kritéria. Dovolili jsme soupeři, aby korigoval stav na deset bodů. Nicméně jsme za výhru vděční,“ prozradil brněnský asistent Michal Martišek.

Pro Žabiny sobotní utkání znamenalo mimo jiné právě velice kvalitní trénink před blížícím se zápasem Eurocupu. Další duel brněnské basketbalistky totiž odehrají v pátek 6. října od 18 hodin na půdě Slovanky. Následně již ve čtvrtek 12. října odstartují jejich třetí ročník druhé nejvyšší evropské soutěže. „Musíme i tyto zápasy brát jako trénink, protože jsme se do situace pět na pět téměř celý měsíc nedostali,“ potvrdil Martišek.

Žabiny Brno vs. Levhartice Chomutov 69:59 (21:15, 24:13, 18:14, 6:17)

Body: Záplatová 13, Cunane 12 (+12 doskoků), Knežević 10, Čechová 9, Kytlicová 8, Stoupalová 5, Sklenářová 5, Smutná 4, Mezihoráková 3, Buřtová (nenastoupila)