Žabiny i Basket pomáhají nadaci Stop Epilepsy

Kluby Basket Brno a Žabiny Brno se spojily, aby pomohly nadaci Stop Epilepsy. Už za dva týdny v sobotu odehraje Basket Brno charitativní zápas s týmem BK ARMEX Děčín a v neděli čeká stejné utkaní i Žabiny, které se střetnou v brněnském derby s KP TANY Brno.

Organizace Stop Epilepsy byla založena proto, aby pomáhala dětem, dospělým a jejich rodinám v boji proti vzácným a závažným formám epilepsie jako je Syndrom Dravetové, Westův syndrom, Lenox-Gastautův syndrom a další. Syndrom Dravetové ale není pouze o epilepsii. Je k němu přidruženo i mnoho dalších diagnóz, které se v průběhu života prohlubují.

Jedním z hlavních cílů nadace je přímá a konkrétní pomoc postiženým pacientům formou nákupu potřebných zdravotních a kompenzačních pomůcek, hrazení nákladných rehabilitací, odlehčovacích služeb a dalších.  Spolek Stop Epilepsy také působí v oblasti propagace a osvěty v oblasti léčby epilepsie, aby společnost měla lepší povědomí o významu a dopadech těchto onemocnění na celé rodiny.

Na co se můžete těšit? Basket Brno i Žabiny odehrají své domácí zápasy ve speciálních dresech, které si každý fanoušek bude moct vydražit v aukci! O všech podrobnostech vás budeme informovat.

14.10. | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Basket Brno vs BK ARMEX Děčín

15.10 | 16:00 | SH Rosnička | Žabiny Brno vs KP TANY Brno

Činnost a projekty nadace můžete podpořit i vy zasláním finančního příspěvku na transparentní účet vedený u ČSOB 320696844/0300. Pro zahraniční platby použijte IBAN CZ64 0300 0000 0003 2069 6844.