V pátek vyjedeme na Slovanku

Posledním test před startem Eurocupu absolvují brněnské basketbalistky Žabin v pátek 6. října v rámci třetího kola Chance Ženské basketbalové ligy na půdě pražské Slovanky. Ta kvůli reprezentačním povinnostem odstartovala sezonu jako poslední z ligových klubů. Žabiny vedle výhry chtějí dopilovat herní situace, ve kterých v dosavadních zápasech ještě pokulhávaly.

Zatímco Žabiny mají za sebou již dvě odehraná kola domácí nejvyšší ligy, jejich páteční soupeřky svoji sezonu začaly teprve zápasem ve středu proti Hradci Králové. Hned trojice hráček Slovanky totiž reprezentovala minulý týden Českou republiku na MS v 3×3, takže první kola musel pražský celek odsunout.

Loňská účast Slovanky v ŽBL skončila ve čtvrtfinále, kdy z osmého místa po základní části nastoupila proti mistrovskému ZVVZ USK Praha. Letos po posílení kádru může pomýšlet výše. Žabiny však stále mají papírově i zkušenostmi navrh. I proto si z Prahy chtějí odvézt nejen další výhru, ale i natrénovat herní situace před Eurocupovým startem. „Páteční utkání proti Slovance je naše poslední šance, kdy si můžeme zkusit některé kombinace v zápasovém tempu. Budeme se snažit odehrát co nejlepší zápas a hlavně zlepšit některé věci, ve kterých jsme minule zaostávaly,“ potvrdila Emma Čechová.

Jak se oběma týmům bude dařit, můžete sledovat v pátek 6. října přímo z haly SA Rokytka, kterou jindy okupuje BLK Slavia Praha. Utkání od 18 hodin vysílá jako všechny ligová kola i web TVcom.