Žabiny na Slovance sahaly po letošní první stovce

S daleko dravějším a sehranějším projevem nastoupily basketbalistky Žabin Brno do třetího ligového kola proti Slovance. Již po úvodní desetiminutovce si vybudovaly nad domácími dvouciferné vedení, které postupně navyšovaly na finální výhru 94:63. Před čtvrtečním startem Eurocupu tak předvedly slibnou formu, kterou chtějí potvrdit i proti Španělkám. Musí se však zaměřit na koncentraci po celou dobu utkání.

Ačkoliv žabinskými soupeřkami byly hráčky Slovanky, nastoupily ve 3. kole Chance Ženské basketbalové ligy na palubovce haly Rokytky, tedy domovině druhého pražského celku BLK Slavia. A herně se jim dařilo daleko více, než Pražačkám. Že to útočně v hlavním městě umí, předvedla zejména svými desíti body v první čtvrtině Simona Sklenářová. A nezaostala ani Nikolina Knežević (9 bodů). Naopak domácí basketbalistky se nemohly přes dobrou obranu Žabin prosadit a již po první části tak prohrávaly 16:29.

Slovance nepomohlo ani zdvojování brněnských podkošových hráček. Žabiny kromě tvrdého nájezdu totiž přesně trestaly i ze střel. Po poločase tak odcházely za stavu 29:55 a ještě před závěrečnou čtvrtinou to vypadalo, že si z Prahy přivezou letošní první „stovkový“ skalp. V závěrečné desetiminutovce však polevily a dokonce ji prohrály o devět bodů.

I tak se ale mohou radovat z vysokého vítězství 94:63. „Odehráli jsme dneska spíše dva zápasy. Prvních třicet minut výborný basketbal z naší strany, holky byly koncentrované jak v útoku tak v obraně. Výsledkem bylo 84 bodů a vysoký náskok. Bohužel, ačkoliv jsme na to holky upozorňovali, stalo se nám to stejné co proti Chomutovu. Posledních deset minut jsme polevili a poslední čtvrtinu dokonce prohráli. Nebavíme se tu o tom, že potřebujeme vyhrávat o šedesát bodů, o to tu nejde. Ale potřebujeme udržet koncentraci po čtyřicet minu a nedovolit opakovat stejné chyby. Zvláště v těch těžkých by se nám toto mohlo vymstít,“ upozornil asistent Michal Martišek.

Další utkání odehrají Žabiny před domácím publikem ve čtvrtek 12. října. Na Rosničce přivítají v rámci prvního kola Eurocupu silného soupeře Cadi La Seu ze Španělska a domácí uhájení palubovky bude pro brněnský celek klíčovým k následujícímu vývoji ve skupině.

Slovanka vs. Žabiny Brno 63:94 (16:29, 13:26, 15:29, 19:10)

Body: Záplatová 15, Cunane 14, Knežević 14, Stoupalová 13, Kytlicová 11, Smutná 10, Sklenářová 10, Buřtová 3, Čechová 2, Mezihoráková 2