Můj cíl v Brně? Vyhrávat, jsem soutěživá, přiznala Lopez Sénéchal

Od odhalení poslední posily brněnských Žabin všichni netrpělivě vyhlíželi, kdy se pětka letošního draftu WNBA Lou Lopez Sénéchal k týmu připojí. A po vyřazení jejího Dallas Wings v semifinále prestižní zámořské soutěže ten den nastal. Mexicko-francouzská křídelnice se v pondělí zapojila do tréninku na hale Rosnička a je připravená nejen zasáhnout do hry, ale primárně vyhrávat jeden zápas za druhým.

Ačkoliv poslední roky strávila v americkém prostředí, jako Evropanka je na místní úroveň lig i zázemí poměrně zvyklá. Přechod ze soukromých tryskáčů do brněnské Rosničky tak pro ni žádný šok, jak by mohl někdo očekávat, rozhodně nebyl. „Je to rozdíl, ale znám tady to evropské prostředí moc dobře, takže to pro mě není nic nového. Mám za sebou první trénink s týmem a všechno se samozřejmě teprve učím, ale cítím se tu moc dobře a vítaná,“ prozradila pětadvacetiletá posila vicemistrovských Žabin.

Svůj poslední zápas odehrála Lopez Sénéchal v březnu, pak si poranila koleno a musela s ním na operaci. I přesto si ji vybral jako pátou nejlepší hráčku letošního draftu tým Dallas Wings. „Nikdy jsem si nemyslela, že se dostanu do WNBA. Byl to sice trošku jiný pocit být v pozici nováčka a nemoct hrát, ale stejně jsem byla součástí týmu. Cestovala jsem s nimi i trénovala, takže jsem mohla čerpat zkušenosti alespoň po této stránce. Zpátky na hřiště se ale už opravdu těším,“ přiznala svůj apetit po zápasovém tempu.

Lou začínala s basketbalem po odstěhování se z Mexika, kde se narodila, v osmi letech ve Francii. „Vždycky jsem milovala sport. Jako malá jsem často s kamarády hrávala fotbal, pak jsem chtěla zkusit něco jiného a zapsala se proto do týmu BCTM na basket,“ popsala svůj začátek se sportem, kterým se dnes živí.

Po jedenácti letech ve francouzském klubu odehrála jednu sezonu na irské basketbalové akademii v Dublinu. Zde se svými výkony přihlásila o stipendium na americké škole v Connecticutu. Po čtyřech letech vystudovala obor marketing a přestoupila do Uconn Huskies. „Vůbec jsem to nečekala, protože Uconn je za mě jedna z nejlepších basketbalových škol nejen v Americe, ale i na světě. Považuju to za speciální příležitost, která byla velkým krokem mé basketbalové kariéry. Za ten rok jsem se vypracovala lidsky i basketbalově a těžím z toho dodnes,“ přiznala.

Časté stěhování a změny prostředí mezi Mexikem, Evropou i USA ji přimělo se na svět koukat trošku jinak. „Řekla bych, že bývám často nad věcí. Začala jsem se zajímat i o věci, o kterých jsem nikdy nepřemýšlela. Ve všem jsem ale dříč. Když mám pro něco vášeň anebo se pustím do nějaké výzvy, dám tomu vždycky sto procent a neodcházím od nedodělané práce. Někdy jsem ale bohužel netrpělivá a tvrdohlavá, hlavně právě ve věcech, na kterých se snažím zapracovat nejvíc,“ poukázala na svoje silné i slabší stránky a dodala, že i přes to všechno se snaží být na okolí za každé situace milá a nápomocná.

Ve volných chvílích Lou ráda fotografuje, chodí do kina anebo točí videa o svém cestování. „Ráda poznávám nová místa a okolí. I proto se moc těším do Brna. V Česku a ani v Brně jsem nikdy předtím totiž nebyla, ale slyšela jsem o nich strašně moc pozitivních reakcí,“ řekla.

Že tu ale není na žádném výletě, si je moc dobře vědoma. „Moje cíle v Brně jsou jasné, chci vyhrávat. Jsem velmi soutěživá a pocit šampiona na americké college byl jedním z mých nejlepších okamžiků v životě. Miluju ten pocit vítězství, a i proto chci se svým týmem naplnit všechny naše cíle a vyhrát co nejvíc zápasů, třeba i celý Eurocup. Zároveň doufám, že se mě bude po sezonu držet zdraví. Jsem nadšená, že konečně můžu zase hrát a budu se o svoje tělo starat tak, abych zůstala i nadále po celou sezonu ready pro svůj tým,“ dodala.