V Marburgu vítězství č. 4

Německý Marburg od začátku sezóny sčítá ztráty, když přišel vinou zranění už o několik zkušených hráček. A jako by to mladé hráčky stmelilo, pod vedením už třetí kapitánky v sezóně podávají statečné výkony nejen v německé lize, kde se drží na dostřel středu tabulky, ale i ve Středoevropském poháru, kde nám v 5. kole vzdorovaly do samého závěru.

Neočekávali jsme jednoduché utkání, vždyť Němky jasně přehrály Charleroi i Ostravu a náš vzájemný souboj byl utkáním dvou dosud v CEWL neporažených celků.

Trenér soupeřek Patrick Unger se před utkáním obával naší výškové převahy a věřil, že mladé pivotky Klug a Bonacker předvedou tak dobré výkony jako v německé lize a poháru. Zatímco druhá jmenovaná byla nejlepší doskakující Němkou (8 d.), Johanna Klug v 11. minutě rozšířila seznam zraněných.

Ani přes tento fakt však celek s modrým delfínem ve znaku nesložil zbraně, a po vyrovnaném prvním poločase, kdy jsme však byli o malý krůček vepředu vždycky my, se na krátkou chvíli chopil kormidla. Theres Simon vstoupila do druhé půle rychlou trojkou, snížila na rozdíl jediného bodu (43:44) a půl minuty na to poslala svůj tým do vedení novopečená kapitánka a zároveň nejlepší střelkyně Němek (19 b.) Finja Schaake. Odpovědět však dokázala i naše kapitánka Klára Křivánková, která svými sedmi body nedovolila soupeřkám zvyšovat vedení a spolu s Michaelou Vackovou a Beátou Adamcovou se do konce čtvrtiny postaraly o návrat bodové výhody na naši stranu.

Do poslední desetiminutovky se nastupovalo za stavu 60:65 a vše tedy bylo otevřené. To by ovšem nesměl přijít střelecký výpadek domácích hráček, kterého jsme dokázali využít, a během čtyř minut, kdy se soupeřkám nezadařilo ohrozit náš koš, jsme šňůrou 0:14 rozhodli o vítězství 72:88.

Ve Středoevropské lize CEWL tak v základní skupině B držíme se skóre 4:0 první příčku a vyhlížíme odvetné utkání se Satu Mare, které odehrajeme v Rumunsku ve středu 11. prosince.

Statistiky:
BC Pharmaserv Marburg: Schaake 19 b. + 5 doskoků, Baker 15 b., White 13 b., Bonacker 8 doskoků
BK Žabiny Brno: Vacková 19 b. + 8 doskoků, 5/7 za tři body, Vondráčková 17 b. +4 zisky,  Křivánková 11 b., Zohnová 10 b. + 5 d., Matuzonyté 9 b. + 8 d., Adamcová 8 b. + 5 asistencí, Thompson 7 b. + 4 as.,

Grafika: BC Pharmaserv Marburg, upraveno