CEWL: Neporažení proti sobě

Žabiny a Marburg. Jediné dva týmy, které doposud v základní skupině B Středoevropské ligy neprohrály, stanou ve středu 4. prosince od 20:00 proti sobě.

Naše soupeřky dokázaly na domácí palubovce přehrát Belgičanky z Charleroi 82:69 a v Ostravě vyhrály nad místní SBŠ 63:90, my jsme kromě těchto dvou celků porazili i rumunské Satu Mare.

„Vzhledem k náročnému programu, který máme nejen za sebou, ale který nás ještě čeká, dostaly hráčky v pondělí prostor k regeneraci, úterý celé strávíme na cestách, takže detailnější příprava na soupeře proběhne až přímo na místě,“ připomíná asistent trenéra Jakub Gazda účast na víkendové EWBL v Piešťanech a na ni navazující cestování do Německa, Prahy a Rumunska, které tým čeká v následujících dnech a dodává: „Marburg se letos v relativně vyrovnané německé lize drží na dostřel středu tabulky, horší výsledky jsou určitě částečně zapříčiněny zraněními několika jejich opor. I tak má ale současná základní rotace velmi slušnou kvalitu a my rozhodně nehodláme soupeře nijak podcenit. Do Marburgu jedeme prodloužit letošní sérii bez porážek v rámci evropských pohárů.“

Němky se budou muset pod koši spoléhat na mladé hráčky – jejich největší opora, jako do zkušeností, tak výšky, 25letá 193 cm vysoká pivotka s kanadsko-maďarským občanstvím Alex Kiss-Rusk laboruje se zraněným ramenem, a tak dostávají příležitost letošní ligová debutantka Lisa Bonacker (18 let, 186 cm) a Johanna Klug (21 let, 190 cm), která v sobotním pohárovém utkání proti prvoligovému Heidelbergu zaznamenala double-double za 16 bodů a 10 doskoků. Ve stejném utkání se však zranila další z opor týmu – kapitánka Steffanie Wagnerová, což vzhledem k absenci dřívější kapitánky Marie Berthold, která po zranění kolene ukončila sezónu, znamená, že Němky budou hrát ve složení s velmi nízkým věkovým průměrem.
Otazník visí také nad Mali Sola, která léčila zraněný kotník a do posledního utkání nenastoupila.

Živý přenos toho utkání bohužel nebude k dispozici, průběh utkání lze sledovat prostřednictvím statistik.

Grafika: BC Pharmaserv Marburg