Maďarky skoleny, Žabiny v play-off

Naše nedělní soupeřky měly být spíše papírovým outsiderem, do Piešťan však přijely pod vedením nového trenéra a s naprosto odlišným pojetím hry. My jsme se tak postavili tváří v tvář velké maďarské neznámé a na výkonu to bylo znát. „Na Maďarky jsme se připravovali stejně jako na každého jiného soupeře, v sobotu na nás ale čekalo překvapení v podobě změn v týmu. Na ty jsme se snažili v podstatě přes noc zareagovat, což není úplně jednoduché. Základní sestava opět dobře vstoupila do zápasu, pak dostaly prostor mladší hráčky, které ne úplně dobře reagovaly na nástup soupeřek, a v utkání se pak střídaly dobré pasáže s těmi hluchými. Výsledné skóre 82:59 sice vypadá jednoznačně, ale určitě nereflektuje průběh utkání,“ nebyl s druhým vystoupením svých svěřenkyň spokojený Pruša.

Velkou střeleckou oporou byla i ve druhém utkání Kateřina Zohnová (proti Minsku 16 b.), která nastřílela Maďarkám 17 bodů, a opět byl 100% v trestných chodech (5/5). K ní se přidalo trio Adamcová, Vondráčková a Vacková, všechny autorky 10 bodů.

Po pěti odehraných utkáních tak okupujeme jako jediný neporažený tým své základní skupiny první místo a vyhlížíme lednový turnaj v lotyšské Liepãje, kde se s nizozemským výběrem nejlepších hráček hrajícím pod názvem Orange Lions utkáme o nejvýhodnější pozici pro play-off. „Toto utkání bude velmi důležité i z toho důvodu, že vítěz půjde do play-off z prvního místa tabulky, a pokud by se nijak výrazně neměnilo pořadí v základní skupině B, tak by na poraženého čekalo náročné cestování do Ruska nebo Běloruska,“ upozorňuje generální manažer Žabin Radek Šír s tím, že v základní skupině B ještě nejsou odehrány ani druhé turnaje, takže se leccos může změnit, ale prozatím je nejpravděpodobnější, že se na čtvrtém místě umístí SBŠ Ostrava, Good Angels Košice nebo Kibirkštis Vilnius, což jsou z hlediska cestování i přípravy na soupeře příznivější možnosti než ruská města Novosibirsk a Rostov či běloruský Minsk.

Kromě nizozemských Lvic čeká v Lotyšsku na Žabiny ještě domácí celek Liepãja/LSSS.