Velká maďarská neznámá

Ten pocit, když se poctivě připravujete na soupeře na základě jeho dosavadních výkonů, a on těsně před turnajem změní trenéra a s ním i herní styl, není příjemný. Ale stalo se. Maďarský celek PINKK Pécsi 424 přijel na druhý turnaj EWBL pod vedením nového kouče a v sobotním utkání, ve kterém podlehl Piešťanským Čajkám těsně 62:57, odehrál úplně odlišný zápas, než jsme mohli vidět doposud. 

Klíčovými hráčkami nového pojetí hry jsou mladá kapitánka hrající na pozici 2 Zsofie Tenyer, 190 cm vysoká podkošová Američanka Shenita Landry (proti Piešťanům 21 bodů a 11 dokoků) a německá reprezentační rozehrávačka Emma Stach, která po příchodu z německého Kelternu odehrála v Pecsi pouhá čtyři utkání a i po tak krátké době se pod vedením nového trenéra chopila herní taktovky. Ačkoli působí křehce, klame tělem, je velmi silná na míči, což dokázala ve včerejším utkáním 14 body a 5 doskoky.

Receptem na úspěch bude podle trenéra Viktora Pruši kolektivní obrana, uzavření vymezeného území a sebevědomý a aktivní vstup do utkání stejně jako včera s proti Minsku. „Důležité však bude zejména vyvarovat se naivních rozhodnutí a hluchých pasáží, kterými bychom si mohli cestu za vítězstvím zkomplikovat,“ uzavírá Pruša.