V novém roce stále bez porážky. Žabiny si ze Strakonic vezou vysokou výhru o 43 bodů

Stoprocentní bilanci výher si v novém roce drží basketbalistky Žabin Brno. V 16. kole Chance ŽBL dle očekávání zvítězily na palubovce posledních Strakonic 89:46 a před reprezentační pauzou tak splnily všechny plánované cíle. Po postupech na finálové turnaje pohárů si dvě kola před koncem základní části pojistily i druhé místo tabulky.

Žabiny do Strakonic odcestovaly s vidinou co nejsnadnější výhry a šance zapojit do utkání širší hráčskou rotaci. A přesně to po výtečném nástupu brněnských basketbalistek do pátečního zápasu ženské basketbalové ligy mohli žabinští trenéři aplikovat. Pouhých pět úvodních minut odehrála Petra Záplatová, americká křídelnice Bria Holmes dostala na duel s posledním celkem ligy volno úplně. Prostor proto vznikl například pro dorostenku Adélu Mezihorákovou, která v nejvyšší ženské lize stále sbírá cenné zkušenosti.

Brňanky nad mladým a oslabeným celkem Strakonic rychle získaly vysoký bodový náskok. A to zásluhou povedené obrany i rychlého přechodu na útočnou polovinu. Již po dvaceti odehraných minutách ztrácely domácí hráčky na své soupeřky šestadvacet bodů (18:44) a jejich sen potrápit druhý celek ligy se tak takřka rozplynul.

Hostující Žabiny sice vstup do třetí čtvrtiny trochu vypustily, ale v závěrečné pasáži znovu potvrdily, jak jsou spolu skvěle sehrané.

Hostující Žabiny sice vstup do třetí čtvrtiny trochu vypustily, ale v závěrečné pasáži znovu potvrdily, jak jsou spolu skvěle sehrané. „Řekla bych, že jsme dneska ve Strakonicích odehrály takové typické utkání, které se v tomto prostředí většinou odehraje. Mladé běhavé soupeřky neměly co ztratit. Naopak my jsme měly po cestě trošku problém se dostat do tempa. Nasbíraly jsme celkem rychle fauly a nechaly jsme jim spousty útočných doskoků. Ve druhém poločase jsme tyto činnosti zlepšily a došly si pro povinnou výhru,“ shrnula zápas Michaela Vondráčková.

Týmovými vydařenými akcemi si nakonec Žabiny Brno zajistily výsledek 89:46 a třináctou výhru v sezoně (celkově sedmou v řadě v roce 2023) a dvě kola před koncem základní části zůstávají na druhé příčce za doposud neporaženým celkem ZVVZ USK Praha.

BK Strakonice vs. Žabiny Brno 46:89 (12:21, 6:23, 11:18, 17:27)

Body: Cunane 20 (double double + 13 doskoků), Vondráčková 19 (+ 5 asistencí), Hamzová 11, Knežević 11, Šoukalová 8 (+ 7 zisků), Čechová 8, Stoupalová 6, Vacková 3, Mezihoráková 3, Záplatová 0