V Ostravě navazujeme na vítěznou sérii

Jak basketbalistky brněnských Žabin zakončily minulé utkání, tak se po reprezentační pauze i vrátily. Z venkovního duelu po zdařilé druhé polovině vezou vítězství 80:50, když potřetí v letošní sezoně porazily hráčky Ostravy. Před posledním zápasem základní části si tak Brňanky upevnily druhé místo tabulky.

Téměř jistý vstup do play-off Chance basketbalové ligy z druhého místa mají po nedělní výhře hráčky Žabin Brno. Ačkoliv do utkání v ostravské hale Tatran vstoupily poměrně nekoncentrovaně a ztrátami povolily svým soupeřkám s nimi v úvodu držet krok, nakonec se radovaly z vysoké výhry 80:50.

Střelecky první poločas brněnský celek držela hlavně reprezentační pivotmanka Natálie Stoupalová, která z herního tempa na rozdíl od některých svých spoluhráček přes kvalifikační okno nevypadla. „Ostrava na nás nastoupila s tvrdou hrou, na jakou jsme sice od nich zvyknutí, ale tentokrát jsme se trošku trápily samy útočně,“ okomentovala Stoupalová.

Jindy přesné tříbodové pokusy tentokrát Žabiny v první dvacetiminutovce nepodržely. Nástupem třetí čtvrtiny však toto procento úspěšnosti upravila Nikolina Knežević. Dvěma trojkami a dravým nájezdem zvýšila poločasový náskok hostujících Brňanek. A nebýt zbytečných ztrát, mohly se Žabiny odtrhnout a dohrát utkání v poklidném tempu.

V závěru čtvrtiny ale přeci jen využila své výškové převahy i americká pivotmanka Elissa Cunane a závěrečnou část tak brněnské basketbalistky už jen korigovaly. „Ve druhém poločase nám střely začaly konečně padat a postupně jsme se tak vrátily do našeho tempa, kterým se chceme prezentovat,“ dodala Stoupalová.

Kolektivním výkonem potřetí v sezoně porazily ostravské hráčky 80:50 a pojistily si tak nejenom druhé místo v tabulce před blížícím se play-off, ale připomněli i svoji dominanci nad Ostravou, která je příští víkend čeká v semifinálovém duelu finálového turnaje Českého poháru.

SBŠ Ostrava – Žabiny Brno 50:80 (17:18, 8:18, 11:17, 14:27)

Body: Cunane 17 (double double + 10 doskoků, 3 bloky), Stoupalová 15, Knežević 13, Vondráčková 12, Záplatová 10, Hamzová 10, Vacková 3, Šoukalová 0, Buřtová a Mezihoráková (nenastoupily)