V posledním domácím boji před play off vyzvou Žabiny znovu Hradec

Na poslední domácí zápas v základní části ŽBL vyzvou Žabiny ve středu 2. března od 18 hodin potřetí za sebou Sokol Hradec Králové. Z předchozích dvou střetnutí vyšly po dramatickém boji vždy vítězně. Na Rosničce si chtějí připsat triumf třetí a zapojit více hráčky z lavičky.

Poslední dvě utkání mají na programu brněnské basketbalistky Žabin v základní části ženské nejvyšší české ligy. Ve středu 3. března pohostí doma Sokol Hracek Králové. V sobotu 5. března pak zavítají na palubovku mistrovského USK Praha. Pozici před play off mají přitom už zajištěnou. S bilancí jedné prohry se drží těsně za USK, naopak Hradec na ně aktuálně ztrácí tři výhry, takže Žabiny skončí nejhůře druhé.

Žabiny s Hradcem poměří síly potřetí během jednoho týdne. Dohrávka ŽBL minulou středu skončila vítězně pro hostující Žabiny, kterým se podařilo otočit stav utkání a do Brna odjet s výhrou o dva body (78:76). O víkendu při semifinále Final4 Českého poháru Hradecké lvice znovu padly síle Žabin, tentokrát však až v prodloužení 87:81.

Od třetího vzájemného klání nelze očekávat tedy nic jiného, než znovu parádní podívanou a kvalitní tvrdou hru od obou celků. „Třetí zápas během jednoho týdne s velmi nepříjemným soupeřem z Hradce určitě není něco, z čeho bychom byli štěstím bez sebe. Ale covid a Eurocup nám holt náš letošní kalendář zamíchali tímto způsobem,“ přiznal náročný program asistent Žabin Jakub Gazda.

Poslední tři důležité zápasy odehrály Žabiny ve velmi úzké rotaci, proto trenéři plánují do hry poslat i zbytek kádru. „Ve středečním zápase určitě zapojíme do hry celý tým. A primárně hráčky, které se nám nepodařilo tolik zapojit jak v posledním ligovém utkání s Hradcem, tak během celého Final4 Českého poháru. Určitě to není myšleno tak, že bychom chtěli zápas podcenit nebo ho snad dokonce vypouštět. Naopak si myslím, že holky, které se v posledním týdnu na hřiště dostaly méně, si budou chtít zápas užít a jak sobě, tak i nám dokázat, že i v široké rotaci můžeme Hradec letos potřetí v řade porazit,“ dodal Gazda.

Zda si Žabiny připíší trojitý zisk nad Hradcem a celkově šestnáctou ligovou výhru v sezoně 2021/2022, zjistíte po středě 2. března. Utkání startuje v 18:00 na Rosničce a online přenos vysílá TVcom a web ČT sport.