Žabiny slaví 18. titul mistra ČP!

Po napínavém finálovém duelu Českého poháru porážejí Žabiny své městské rivalky KP Brno 74:70 a připisují si tak osmnáctý historický titul v této soutěži.

Už to vypadalo, že Žabiny po včerejším semifinále s Hradcem Králové další drama nedovolí, když si v druhé části úvodní čtvrtiny vytvořily desetibodový náskok. Trojkou dvě sekundy před klaksonem však snížila Rebecca Akl na 15:22. Podobný scénář pokračoval i v následujících minutách.

Zatímco Kéniku se dařilo postupně rozdíl ve skóre zmenšovat, až vyrovnaly na stav 22:22, za Žabiny se prosadila trestnými hody Michaela Vacková až v páté minutě druhé desetiminutovky. A ačkoliv si znovu Žabinské hráčky vybojovaly mírný náskok, KP Brno pohotově zareagovalo. Po ztrátách soupeřek trojkami a koši s faulem, zásluhou polské posily Natalie Kucowski, vyrovnaly na poločasový stav 39:39.

Ze šaten se do utkání vrátily lépe basketbalistky Žabin. Čtveřice Holmes – Stoupalová – Vondráčková – Záplatová nasázely do koše jejich soupeřek o deset bodů více, a proto do závěrečné části finále svěřenkyně Viktora Pruši vstupovaly s příjemným dvouciferným náskokem. Královopolské basketbalistky se však nevzdaly a dvanáctibodové manko postupně stahovaly. Necelých sedmadvacet sekund před koncem prohrávaly o pouhé tři body. Jedním trestným hodem Michaela Vacková navýšila rozdíl na 4 body. A na ty už hráčky KP Brno nedokázaly odpovědět. Celkově osmnáctý titul mistra Českého poháru tak putuje to Žabin!

„Vstup do zápasu nebyl podle našich představ. Postupem času jsme si zvládly vytvářet bodový náskok, ale v důsledku únavy ze včerejšího náročného souboje s Hradcem se nám nikdy nepodařil udržet. Bylo to hodně fyzicky náročné, ale jsem ráda, že jsme výsledek dotáhly do vítězného konce a urvaly osmnáctý titul. Teď už jen zbývá to pořádně oslavit, celý tým si to zasloužíme,“ řekla po zápase Natálie Stoupalová.

KP Brno vs. Žabiny Brno 70:74 (15:22, 24:17, 11:21, 20:14)

Body: Holmes 21, Vondráčková 16, Stoupalová 11, Záplatová 10, Grigalauskyté 7, Jurčenková 4, Vacková 3, Hamzová 2, Šoukalová 0